Naga Markets 

Na wtorkowej sesji główne indeksy za oceanem kontynuowały wzrosty. Indeks DJIA wzrósł 217 punktów, tym samym odrobił z nawiązką straty z zeszłego piątku. Notowaniom po części pomogły statystyki podsumowujące pierwsze półrocze 2020 roku, gdzie indeksy S&P500 i DJIA osiągnęły najlepsze wzrosty kwartalne od 1998 roku, a Nasdaq rósł najmocniej w tym kwartale od 2001 roku.

Główne indeksy za oceanem kontynuowały wzrosty

Z drugiej strony wzrostom nie przeszkodziło wystąpienie publiczne J. Powella, który podziela obawy o niepewność kształtu ścieżki rozwoju gospodarczego z powodu panującej epidemii.

Podtrzymanie przez szefa Fed zapewnień, że będzie działał agresywnie i proaktywnie, aby wesprzeć gospodarkę przełożyło się na zwiększenie aktywności kupujących w ostatniej godzinie sesji. Mniej optymistycznie zakończyła się sesja na europejskich parkietach, gdzie w szczególności po publikacji danych dotyczących dynamiki PKB za IQ`20 roku indeksy niektórych krajów mocno traciły na wartości.

Ostatnia sesja w tym półroczu zakończyła się realizacją zysków na polskim parkiecie. Wśród indeksów najmocniej tracił mWIG40 i sWIG80, który w drugim kwartale wspiął się na poziomy nie widziane od połowy 2018 roku.

Wśród indeksów sektorowych najmocniej tracił WIG-leki (ok. -5%) wskutek spadku popytu na leki i produkty sprzedawane w aptekach, które w marcu przeżywały oblężenie. Wśród spółek z indeksu WIG20 najmocniej rosły akcje Lotosu po publikacji przez PKN Orlen życzliwszego stanowiska Komisji Europejskiej w sprawie fuzji obu firm.

Natomiast opublikowane przez Gazprom informacja o zwróceniu PGNiG kwoty 1,5 mld USD nadpłaty za gaz powinna pomóc notowaniom spółki. Natomiast w przypadku rynku szerokiego drugi dzień z rzędu mocno traciły akcje spółki 11 Bit Studios, którego informacje o postępach prac nad grą „Projekt 8” inwestorzy odczytali jako opóźnienie w premierze gry.

Silnym spadkiem zakończyły się również notowania ZE PAK-u, którego notowania po publikacji wyników za IQ`20 roku traciły 11%.

WIG w układzie dziennym

Warto przeczytać również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here