Naga MarketsAmerykańskie indeksy zakończyły dzień na plusie, a indeks Nasdaq prowadził z 0,9%-owym wzrostem. Na rynku tymczasowo zapanowała stabilizacja, co potwierdzają nie tylko mniej dynamiczne zmiany indeksów, ale także charakter ich zmian – po podaniu informacji o potencjalnych szczepionkach inwestorzy dokonywali aktualizacji portfeli dobierając do nich spółki typu value kosztem spółek technologicznych, jednak dynamiczny wzrost wytracił impet, a wspomniana preferencja typu spółek tymczasowo wygasła. Trudną sytuację dla gospodarek podkreśliła szefowa MFW Kristalina Georgiewa – w krajach w których występuje wzrost liczby zakażeń odnotowywane są, m.in. przez wprowadzane lockdowny, oznaki spowolnienia.

PZU i Allegro odnotowały wzrost

Widoczna korekta zagościła na krajowym rynku i dotknęła szczególnie mocno spółki, które w ostatnich tygodniach odnotowały dynamiczne odbicie. Spośród blue chipów jedynie PZU i Allegro odnotowały wzrost. Zwyżka pierwszej ze spółek napędzana była publikacją wyników znacząco lepszych od konsensusu, a intensywne umocnienie Allegro przerwało serię 7 spadkowych sesji z rzędu, choć już po wczorajszej sesji (pomimo ostatecznej przeceny) zauważalne było wyczerpanie podaży. W obrębie mniejszych spółek drugi dzień z rzędu dominowały walory Wieltonu, ze wzrostem o przeszło 12%.

Te artykuły również Cię zainteresują

W temacie epidemiologicznym prawdopodobnie dziś odbędzie się konferencja premiera, obecnie obowiązujące restrykcje obowiązują do 29 listopada, a z wypowiedzi rzecznika rządu wynika, że jeśli sytuacja epidemiologiczna się nie zmieni to możemy liczyć na zniesienie niektórych obostrzeń.

Wśród raportów kwartalnych opublikowanych wczoraj znalazły się wyniki poniższych spółek:

1) JSW osiągnęło 116,1 mln zł straty netto wobec 152,9 mln zł zysku netto w ubiegłym roku, a konsensus analityków zakładał stratę na poziomie 308,2 mln zł.

2) Zysk netto Śnieżki wyniósł 32,6 mln zł, co jest wynikiem zbliżonym do szacunku analityków, jednocześnie słabszym o 3,4% r/r.

3) Alumetal wypracował 15,9 mln zł zysku netto wobec konsensusu 10,7 mln zł, r/r wynik poprawił się o 57,4%.

4) Wynik netto Ferro wzrósł o 62% r/r i wyniósł 23,6 mln zł, prognozy analityków oscylowały w granicy 13,9-16,3 mln zł.

5) PKP Cargo po 3 kwartałach narastająco ma 176 mln zł straty, wobec 99 mln zł zysku w analogicznym okresie ubiegłego roku.

6) PCC Exol poprawił wynik po 3 kwartałach narastająco z 23,8 mln zł w ubiegłym roku do 30,9 mln zł w bieżącym roku.

WIG w układzie dziennym

Adam Dudoń

Warto przeczytać również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here