Naga MarketsNASDAQ OMX Group – właściciel jednej z największych światowych giełd NASDAQ oraz ośmiu kolejnych na Starym Kontynencie – ogłosił wczoraj, że do swojej oferty dołączyć chce handel FX. Chodzi tutaj przede wszystkim o chęć przejęcia ogromnego rynku generującego dziennie 5,3 biliona dolarów.

Hans-Ole Jochumsen, jeden z wiceprezesów wykonawczych przedsiębiorstwa stwierdził, że „coraz więcej osób poszukuje jak najłatwiejszych sposobów przeprowadzania transakcji. Istnieje spora grupa inwestorów, którzy są już zmęczeni problemami wynikającymi z kolejnych ograniczeń tworzonych przez polityków i nowe regulacje – nie sądzę więc, że chcieliby się borykać z jeszcze większą ich ilością. Właśnie dlatego FX może być tak interesujący.”

Te artykuły również Cię zainteresują
Słowa te – co prawda w bardzo lakonicznej formie – potwierdza rzecznik prasowy NASDAQ OMX, który stwierdził: „bacznie przyglądamy się szansom wejścia na Forex.”

Posiadająca ponad 60 oddziałów w 26 różnych krajach na całym świecie giełda administruje szeregiem znanych marek oraz produktów – pośród nich najważniejsza jest z pewnością nowojorska giełda NASDAQ. Jak wynika z nieoficjalnych źródeł, przedsiębiorstwo nie jest zainteresowane tylko i wyłącznie tradingiem giełdowym, ale również i wymianą OTC. Oferta ma być przede wszystkim rozwijana w Europie co wiąże się w tym, że skandynawska część spółki – OMX – posiada bardzo dobre relacje z 5 największymi bankami. Pośród nich znajduje się między innymi Nordea stanowiąca czołówkę instytucji finansowych na Starym Kontynencie.

W miejscu tym rodzi się jedynie pytanie kiedy oferta FX zostanie przedstawiona i czy istnieje szansa, że trafi również na rynek amerykański? Wiele osób zastanawia się również czy NASDAQ OMX Group posiadające przecież szereg zaawansowanych technologii pozwalających na obrót towarami, kontraktami futures, opcjami, obligacjami i innymi klasami aktywów zdecyduje się na zaprojektowanie własnej platformy FX, czy też zleci to zadanie zewnętrznemu podmiotowi.

Wejście na rynek FX tak dużego gracza jakim jest NASDAQ może nas tylko i wyłącznie cieszyć. Chociaż cały czas zbyt wcześnie by zagłębiać się w szczegóły oferty to z całą pewnością właściciel drugiej co do wielkości światowej giełdy przygotuje dla swoich klientów ciekawą i konkurencyjną propozycję współpracy.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here