Naga MarketsLogo Nasdaq na Times SquareNowa giełda kryptowalutowa ErisX, poinformowała we wtorek, że podczas rundy finansowania zgromadziła 27,5 mln dolarów na rozwój swojej działalności. Projekt wsparła między innymi amerykańska giełda Nasdaq oraz przedsiębiorstwo Fidelity Investments. Podmiot czeka obecnie na zgody regulacyjne i chce zaoferować handel spot oraz futures od przyszłego roku.


ErisX ma oferować trading w oparciu o Bitcoina (BTC), Litecoina (LTC) oraz Ether (ETH) na rynkach kasowym (spot) oraz terminowym (futures). Nasdaq potwierdził swój udział w rundzie finansowania, nie podał jednak wartości zainwestowanych środków.

Niemal 30 mln dolarów ma pozwolić giełdzie na zatrudnienie dodatkowych pracowników oraz „budowę infrastruktury oraz zabezpieczenie niezbędnych kroków do stworzenia rozwiniętego oraz regulowanego rynku cyfrowych aktywów”.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

W przypadku ErisX nie jest to pierwsza runda finansowania – ta została zamknięcia w październiku i brały w niej udział broker detaliczny rynku instrumentów pochodnych TD Ameritrade Holding oraz giełda Cboe.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here