Naga MarketsPrzedostatnia sesja tygodnia za Oceanem ponownie zakończyła się wzrostami kluczowych indeksów. S&P 500 znajduje się już bardzo blisko historycznego maksimum, a Nasdaq poprawił historyczny szczyt, kończąc sesję powyżej 11 100 punktów.

S&P 500 znajduje się już bardzo blisko historycznego maksimum

Technologiczne spółki ze zbiorczym akronimem FAANG nie tracą animuszu. Facebook i Apple wyznaczyły nowy historyczny szczyt notowań – pierwsza ze spółek zyskała na zamknięciu 6,5%, a druga 3,5%. Amazon zyskał jedynie 0,6%, ale zbliża się do swojego rekordowego wyniku. Zyskał też Alphabet i Netflix, które jednak mają przed sobą dłuższą drogę na szczyt, po korektach w ostatnim czasie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wygląda to trochę jakby konflikt na linii USA-Chiny przekładał się obecnie in plus w wycenach amerykańskich spółek technologicznych; sekretarz stanu Mike Pompeo nawołuje do zablokowania chińskich konkurencyjnych aplikacji, argumentując to między innymi troską o dane obywateli USA.

Na GPW czwartkowa sesja przerwała wzrostową passę. Główne indeksy straciły na wartości, a najmocniej odczuły to mniejsze spółki z indeksu sWIG80. Spośród blue chipów jedynie 3 spółki zakończyły sesję ze wzrostem: Dino, KGHM i CD Projekt. Wzrost pierwszej z nich pozwala określić ostatnie 2 sesje jako korektę w trendzie wzrostowym. KGHM wspierany jest kontynuacją umocnienia metali: złoto przebiło poziom 2070 USD, a srebro zbliżyło się do poziomu 30 USD.

Spółka jest drugim producentem srebra na świecie, a sprzedaż kruszcu stanowi ostatnio około 12% przychodów spółki, dodatkowo rosnące ceny metalu mogą jeszcze mocniej zwiększyć ten udział. CD Projekt znajduje się w trendzie wzrostowym w okolicy poziomów, które już 2 razy (w maju i w czerwcu) zatrzymały napór „byków”.

Wśród „liderów” w wojnie z pandemią koronawirusa z indeksu mWIG40 zauważalny jest 3 dzień odwrotu na notowaniach Biomed-Lublin, który znajduje się w pobliżu dolnego ograniczenia kanału wzrostowego – w ramach dynamicznego ruchu zapoczątkowanego 24 lipca. Na przestrzeni ostatnich dwóch tygodni o około 25% od szczytów notowań przecenił się też Mercator Medical, ale i tak zysk na papierach tej spółki od początku lipca to niemal 380%…

WIG w układzie dziennym

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here