Naga MarketsNasdaq przygotowuje się do dodania na swojej platformie narzędzia do przewidywania ruchów cenowych aktywów kryptowalutowych.


Uruchomiony w zeszłym roku hub wykorzystuje możliwości uczenia maszynowego i przetwarzania języka naturalnego do analiz mediów społecznościowych i innych alternatywnych źródeł danych. Dzięki temu daje inwestorom lepszy sposób oceny ruchów na rynku.

Z tradycyjnych zasobów do cyfrowych

Do tej pory usługa Analytics Hub koncentrowała się na tradycyjnych zasobach, ale dodanie kryptowalut wydaje się być kolejnym sygnałem rosnącego zainteresowania Wall Street rozwijającym się sektorem.

Bill Dague, szef alternatywnych danych Nasdaq, powiedział mediom, że “biorąc pod uwagę obfitość zainteresowania, badamy zestawy danych związanych z kryptowalutą”. Ponoć nowa funkcja jest obecnie testowana w wersji beta przed jej uruchomieniem zaplanowanym na listopad.

Usługa ma opierać się na trzech punktach analizy: przepływach środków za pośrednictwem portfeli, danych z giełd i mediach społecznościowych.

Futures na BTC

Wiadomość ta pojawia się po tym, jak prezes Nasdaq, Adena Friedman, powiedziała w tym roku, że firma szuka czegoś w rodzaju kontraktów futures opartych na Bitcoin. Co więcej, w kwietniu powiedziała, że ​​Nasdaq rozważy nawet utworzenie giełdy kryptowalut.

Jednak Nasdaq nie jest w powyższej kwestii sam. Inni znani gracze w dziedzinie analizy danych alternatywnych to Reuters, Bloomberg oraz Dataminr.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here