Naga MarketsLogo Nasdaq na Times SquareJedna z czołowych giełd na świecie, Nasdaq ogłosiła na początku tego tygodnia, że ​​otworzy dwa indeksy związane z rynkiem kryptowalut na NASDAQ Global Index Data ServiceSM (GIDS). Zgodnie z oświadczeniem operatora giełdowego, Nasdaq rozpocznie 25 lutego notować w czasie rzeczywistym indeks Bitcoina i Ethereum, dwóch najpopularniejszych kryptowalut.


Zobacz również: Ethereum wyprzedza Ripple, jest 2. największą kryptowalutą

Nasdaq otwiera się na rynek kryptowalut

napis BTCUSD na tle wykresuNowe indeksy to Bitcoin Liquid Index (BLX) i Ethereum Liquid Index (ELX). Oba zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić notowania w czasie rzeczywistym w cenie odpowiadającej jednemu BTC i ETH. Kursy spot będą notowane w dolarach amerykańskich (USD) i będą oparte na najbardziej płynnych rynkach. Notowania będą odświeżane z częstotliwością trzydziestu sekund.

Oba indeksy będą obliczane przy użyciu metodologii, która została niezależnie zbadana pod kątem kluczowych zasad IOSCO. BLX będzie indeksem Bitcoina i został poddany back-testom do 2010 roku, podobnie jak ELX do roku 2014 – napisano w oświadczeniu giełdy.

Giełda planuje oprzeć indeksy o cenę z 50 niezależnych źródeł z całego świata, co znacznie ją wyróżnia na tle konkurencji (CBOE i CMP Group).

Nasdaq, który jest drugą co do wielkości giełdą na świecie, wykazywał już wcześniej duże zainteresowanie kryptowalutami. Kierująca Nasdaq od początku 2017 roku Friedman pozostaje optymistycznie nastawiona co do rynku kryptowalut. Wierzę, że cyfrowe waluty już z nami pozostaną i jest tylko kwestią tego kiedy ta branża dojrzeje – stwierdziła w wywiadzie dla CNBC.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here