Naga MarketsW momencie gdy największa polska giełda kryptowalut grozi opuszczeniem kraju, w Stanach Zjednoczonych regulowany parkiet myśli nad zaadaptowaniem swojej działalności do nowej, kryptowalutowej rzeczywistości. CEO Nasdaq, giełdy na której notowane są takie firmy jak Facebook, Google czy Amazon przekonuje, że kierowana przez nią firma jest otwarta na kryptowaluty.


Z całą pewnością Nasdaq przemyślałby z czasem zostanie giełdą krypto(…) jeśli przyjrzymy się sprawie i stwierdzimy “czy chcemy dostarczyć regulowany rynek tej branży?” wówczas Nasdaq z pewnością to rozważy – stwierdziła w rozmowie z CNBC Adena Friedman, CEO amerykańskiej giełdy.

Kierująca Nasdaq od początku 2017 roku Friedman pozostaje optymistycznie nastawiona co do rynku kryptowalut. Wierzę, że cyfrowe waluty już z nami pozostaną i jest tylko kwestią tego kiedy ta branża dojrzeje – stwierdziła w wywiadzie dla CNBC.

Jednocześnie, w środę 25 kwietnia Nasdaq ogłosił podjęcie współpracy z platformą wymiany kryptowalut Gemini, której twórcami są znani w środowisku bracia Winklevoss. Dzięki umowie Gemini otrzymała dostęp do technologii Nasdaq, dzięki której będzie mogła zapewnić sprawiedliwe, rynkowe zasady wymiany.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKwietniowe raporty spółek giełdowych USA – co warto wiedzieć?
Następny artykułGetin Noble Bank – z wyższą stratą netto za 2017 rok
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here