Naga MarketsPoczątek tygodnia na krajowym rynku powiela przebieg poprzednich kilku sesji kontynuując fazę konsolidacji o bardzo niskiej zmienności. Amplituda wahań w trakcie notowań sięgnęła raptem 22 pkt, a odchylenie od kursu odniesienia na wykresie kontynuacyjnym bardziej wynikało z przejścia na nową, wrześniową serię.

Amplituda wahań w trakcie notowań sięgnęła raptem 22 pkt

Na wykresie dziennym wykres cenowy pozostaje w strefie oporu (1794 pkt.) zniesienia 61,8% wcześniejszej fali spadkowej. Kurs zaczyna schodzić poniżej przebiegu średniej 15-sesyjnej, wstępny sygnał sprzedaży jest obecny na MACD.

Na diagramie 60-min jest podtrzymany krótkoterminowy trend boczny. Ostatnie lokalne ekstrema cenowa ustawiają bariery do wybicia przy poziomach 1780 pkt. i 1811 pkt. Można założyć, że dopiero wyłamanie z tego obszaru będzie w stanie zainicjować mocniejszy ruch wertykalny.

Na rynkach zagranicznych wczorajsza sesja nie miała jednorodnego przebiegu, lepiej zachowywały się giełdy amerykańskie, Nasdaq100 na powrót wszedł ponad poziom 10 tys. pkt. Ostrożność względem ostatniego odbicia na globalnych rynkach kapitałowych sygnalizują utrzymujące się przy kilkuletnich maksimach ceny złota.

Zmiana notowań kontraktów terminowych na główne indeksy od wczorajszego popołudnia wspiera oczekiwania lekko wzrostowego początku notowań dla FW20. W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na wstępne odczyty wskaźników PMI dla głównych gospodarek.

FW20 w układzie dziennym

FW20 w układzie 60-minutowym

Marcin Brendota

Warto przeczytać również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here