Naga MarketsNasdaq spada do dwumiesięcznego dołka - obligacje USA wciąż rosnąAmerykański indeks technologiczny Nasdaq przechodził podczas środowej sesji handlowej kolejną korektę, która spowodowała pokonanie istotniejszego wsparcia. Benchmark spada do dwumiesięcznego minimum, podczas gdy w dalszym ciągu rentowności obligacji amerykańskich rosną. Benchmarkowa rentowność wspomnianych obligacji zbliżyła się do 1,5%, przy czym papiery dłużne wyceniały pięcioletnie oczekiwania inflacyjne na najwyższym poziomie od 2008 roku.

  • Amerykański rynek technologiczny przechodzi mocne wahania w ostatnich dniach
  • Wczorajsze zejście poniżej istotnego wsparcia wywołało falę obrony indeksu
  • Jednocześnie jednak z wybiciem dołka rynek spada do dwumiesięcznego minimum
  • W tym samym momencie rentowność amerykańskich obligacji stale rośnie

Ruchy na rynku papierów skarbowych USA wywołały nerwowość na Nasdaq

W ostatnich dniach zdecydowanie można powiedzieć, że rynek amerykański przechodzi nerwowy okres. Z jednej strony inwestorzy ani myślą pozostawiać indeks samopas i widać zaangażowanie w najbardziej popularne spółki technologiczne, takie jak Facebook, Amazon czy Apple, z drugiej zaś nerwowość przede wszystkim wywołuje rynek obligacji skarbowych Stanów Zjednoczonych. Ten cały czas znajduje się w tendencji wzrostowej, zbliżając się do poziomu rentowności 1,5 procent.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wczorajsza sesja spowodowała zatem, że amerykański indeks technologiczny – Nasdaq spada do dwumiesięcznego minimum. W przypadku indeksu SP500 widoczność presji spadkowej jest wyraźnie mniejsza, co przekłada się na dopiero drugą sesję spadkową tego rynku pod rząd.

wykres Nasdaq D1 04.03.2021
Nasdaq D1 04.03.2021

Analitycy z Wall Street zwracają jednak uwagę na zależność indeksów z obligacjami, jak na przykład dyrektor ds. badań nad zarządzaniem majątkiem w D.A. Davidson, który mówi, że “zmienność indeksów nieco wzrosła, mieliśmy większe wzrosty i spadki niż w ostatnich tygodniach.” Dodaje przy tym również, że podmiot wciąż skupia się na analizie rosnących stóp procentowych i na tym, jak to wpływa na wyceny w niektórych sektorach.

Przy okazji również co może mieć w ostatnim czasie wpływ na główne indeksy to fakt, że wzrost w amerykańskich firmach usługowych spowolnił do dziewięciomiesięcznego minimum, kiedy zimowa pogoda ogarnęła większość kraju i ograniczyła aktywność. Tymczasem liczba zatrudnionych w amerykańskich firmach wzrosła mniej niż oczekiwano, co podkreśla, że rynek pracy walczy o powrót do równowagi, pomimo spadku liczby infekcji wirusem Covid-19 w ostatnich tygodniach.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: prognozy kursu dolara | cd projekt notowania | bitcoin przewidywania | giełda pgnig | kurs euro on line |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here