Naga MarketsNasdaq najmocniejszym indeksem w USA. Pokonuje Dow oraz S&P500W końcówce czerwca zwiększyła się przewaga amerykańskiego indeksu Nasdaq Composite nad Dow Jones Industrial oraz S&P500, w zestawieniu pod kątem stopy zwrotu z ostatnich 12 miesięcy. W porównaniu z kursem odniesienia z końca czerwca 2019 roku, Nasdaq zyskał już ponad 20%, S&P 500 około 3%, a Dow Jones Industrial nie odrobił jeszcze strat poniesionych w wyniku koronawirusowej pandemii.

  • Nasdaq Composite już 20% wyżej niż rok temu.
  • Dow Jones Industrial i S&P500 jeszcze nie odrobiły strat z połowy marca.
  • Największa różnica między indeksami od 1983 roku.

Zobacz również: Akcje Medcamp powyżej 4 zł. Spółka zależna GenXone testuje na obecność COVID-19

Nasdaq Composite odporny na pandemię COVID-19

Indeks Nasdaq Composite, juz na początku czerwca odrobił straty związane z ogłoszeniem światowej pandemii koronawirusa, a kolejne dni to pokonywanie kolejnych szczytów i odnotowywanie kolejnych rekordów historycznych. Inaczej sytuacja miała się w przypadku Dow Jones Industrial oraz S&P500, indeksy te zarówno straciły więcej od Nasdaq podczas tąpnięcia z połowy marca, jak i nie były w stanie do tej pory odrobić poniesionych strat. Obydwa od historycznych szczytów dzieli jeszcze kilkanaście procent.

Zobacz również: Analizy NewConnectPolman z nowym kontraktem, Investeko z impulsem wzrostowym 

Nasdaq vs DJ Industrial vs S&P500. Źródło: stooq.pl

Od dołka bessy odnotowanego 23 marca bieżącego roku, Nasdaq zyskał już 43%, podczas gdy S&P500 zyskał “zaledwie” 36%, a Dow Jones Industrial 37%.

Patrząc w ujęciu historycznym, ostatnio z sytuacją w której Nasdaq, zrzeszający spółki technologiczne, dominował na tak dużą skalę nad Dow Jones Industrial mogliśmy zaobserwować w 1983 roku. Wtedy stracił on 12,5%, podczas gdy Dow zyskał 3% a S&P500 stracił 1,9%.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here