Naga MarketsNASDAQ nagrzany do czerwoności. JP Morgan widzi jednak dalsze wzrostyNiesamowity rajd na akcjach amerykańskich spółek technologicznych ma jeszcze duże pole do wzrostów, jak twierdzą analitycy giganta bankowości inwestycyjnej J.P. Morgan, którzy nadal rekomendują inwestycję w sektor technologiczny.

  • Spółki z grupy FAANG (Facebook, Apple, Amazon, Netflix i Google/Alphabet) zaprezentowały za II kw. 2020 r. rekordowe wyniki finansowe
  • Apple Inc. przekroczył już 2 bln dol. kapitalizacji rynkowej
  • Tesla jest obecnie największym producentem samochodów pod względem wartości rynkowej, która jest ponad 1,5 raza większa niż kapitalizacja całej polskiej giełdy

NASDAQ pokonał S&P 500 we wzrostach

Akcje spółek z sektora technologicznego, zarówno związane z hardware (jak AMD czy Nvidia) oraz software (Alphabet, Facebook) wyprzedają we wzrostach bazowe indeksy, a specyfika kryzysu pandemicznego, który umożliwia nowoczesnym korporacjom IT na kontynuację pracy w formie zdalnej, stwarza szanse dla biznesów wysokich technologii na wyparcie tradycyjnych przedsiębiorstw z rynku.

– W przeciwieństwie do bańki dot-com, obecny rajd jest wspierany przez bardzo dobre wyniki finansowe – zauważyli analitycy JP Morgan w opublikowanej w poniedziałek notatce.

Eksperci z banku inwestycyjnego podtrzymują portfelową rekomendację “overweight”, która oznacza, że w portfelu inwestora powinny przeważać spółki z danego sektora względem składu bazowego indeksu czy udziału tych spółek w rynku.

– Oprócz solidnego wzrostu wyników finansowych, sektor technologiczny cechuje się dobrymi bilansami w raportach oraz generowaniem znacznych przepływów pieniężnych, co również stanowi przeciwieństwo względem 2000 roku. – dodali analitycy z JP Morgan.

Zobacz również: Akcje Apple i Tesla Inc. zakończyły tydzień rekordów

CMC
Ponad 9500 akcji CFD, w tym koszyki akcji. 78% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty.
SPRAWDŹ NAS

Porównując zachowanie indeksu S&P 500 zrzeszającego 505 największych amerykańskich spółek oraz NASDAQ 100, który zawiera w sobie akcje 100 największych niefinansowych notowanych na NASDAQ firm przede wszystkim z branży technologicznej, zauważyć można zdecydowanie większy wzrost technologicznego indeksu.

NASDAQ nagrzany do czerwoności. JP Morgan widzi jednak dalsze wzrosty
Porównanie notowań indeksu S&P 500 (linia pomarańczowa), NASDAQ 100 (linia niebieska) oraz Vanguard Information Technology ETF (linia zielona). Źródło: stooq.pl

Od dołka z 23 marca, gdy S&P 500 spadł do 2237,40 pkt., indeks wzrósł o ponad 51%. Natomiast Nasdaq 100 od dołka z 20 marca zyskał ponad 65%.

Jeszcze lepiej wypada Vanguard Information Technology ETF, który śledzi zachowanie 328 spółek związanych bezpośrednio z sektorem informatycznym. Od lokalnego minimum w marcu, ten fundusz typu ETF zyskał niemal 70%.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here