Naga MarketsNasdaq na nowych szczytach! Akcje FANGMAN nabierają rozpęduIndeks Nasdaq Composite we wtorkowej sesji wzrósł o 0,79% i wyznaczył nowe szczyty wszechczasów na poziomie 14253 pkt. Jak zazwyczaj, indeks do góry pociągnęły blue chipy i choć spółki takie jak Netflix, Amazon czy Apple nie wyznaczyły nowych rekordowych maksimów, to wzrosty cen akcji tych spółek były motorem napędowym zwyżki. Duże znaczenie miało także wystąpienie szefa Fed, Jerome’a Powella, który przed Kongresem uspokoił inwestorów w kwestii podwyżki stóp procentowych.

NASDAQ notowany najwyżej w historii

Nasdaq Composite zakończył sesję na rekordowym poziomie 14253 pkt., ale S&P 500 zabrakło naprawdę niewiele, by przekroczyć szczyty sprzed kilku dni.Zwyżka jest wynikiem kompletu wzrostów notowań największych amerykańskich spółek, które w ostatnich miesiącach zachowują się dość niemrawo.

Nasdaq na nowych szczytach! Akcje FANGMAN nabierają rozpędu
Notowania indeksu Nasdaq Composite. Źródło: tradingview.com

Rekordowe szczyty intraday wyrównał między innymi kurs akcji Facebook Inc., ale przy rozważaniu maksimów liczy się cena zamknięcia i ta była najwyższa w historii na 339,03 dol. Akcje giganta mediów społecznościowych zyskują także w handlu przedsesyjnym i drożeją do 339,10 dol.

Sesję na plusie zakończył również kurs akcji Apple Inc., który wzrósł o 1,27% do 133,98 dol. W przypadku notowań producenta iPhone’ów, do ATH na 143,16 dol. ze stycznia 2021 r. było nieco daleko.

Akcje Amazon Inc. podrożały o 1,49% do 3505,44 dol. kontynuując krótkoterminowy trend wzrostowy, który wyodrębnił się wraz z początkiem czerwca.

Najdroższe w historii okazały się także akcje Alphabet Inc. (właściciel marki Google), które sesję zakończyły na poziomie 2539,99 dol.

Jednym z kluczowych wydarzeń, które potencjalnie mogło wpłynąć na rynek akcyjny, było wystąpienie przewodniczącego Fed, Jerome’a Powella. Jednak postawa zaprezentowana przez szefa amerykańskiego banku centralnego powinna uspokoić nieco inwestorów obawiających się przerwania stymulacji monetarnej przez Rezerwę Federalną.

Powell zapewnił, że zacieśnienie polityki monetarnej, redukcja zakresu luzowania ilościowego i podwyżka stóp procentowych nie nastąpią dość szybko. Najpierw, jak zaznaczył szef Fed, konieczna będzie odbudowa amerykańskiej gospodarki.

Nie podniesiemy stóp procentowych przedwcześnie ponieważ boimy się możliwego wzrostu inflacji. Poczekamy na dowody faktycznej inflacji i inne zaburzenia. – stwierdził szef Rezerwy Federalnej. – Nie będziemy patrzeć tylko na główne odczyty dotyczące bezrobocia. Będziemy przyglądać się wielu różnym wskaźnikom… To najważniejsza część tego co możemy zrobić, aby być pewnym, że korzyści z gospodarczej odbudowy są właściwie społecznie rozdysponowane.

To dobra wiadomość dla inwestorów, ale rynek raczej spodziewał się tego typu wypowiedzi. Akcje większości spółek w handlu przedsesyjnym zachowują się dość spokojnie.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania swig80 | akcje celon | Dolar nowozelandzki | kęty kurs | azoty akcje |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here