Naga MarketsOstatnie cztery sesje na amerykańskim indeksie technologicznym Nasdaq były pod znakiem obozu byków, podczas gdy reszta światowych indeksów wykazywała swoiste niezdecydowanie. Dzisiejsza sesja rozpoczęła się prawie 50 punktową zwyżką dochodząc do poziomu 7485- który z perspektywy tygodniowej jest istotnym a zarazem pierwszym poziomem oporowym wynikającym z poziomów pivot.

Nasdaq M15 – przegląd poziomów PV

Oczywiście dla graczy intraday oznacza to potencjalne miejsce na pierwszą korektę od wspomnianych już czterech sesji. Z klasycznego podejścia do Pivotów oraz sposobie ich rozgrywania potencjalnym miejscem dla pozycji krótkich jest oczywiście poziom tygodniowego, pełnego pivota na poziomie 7324, czyli oddalonego o około 124 punkty od poziomu R1.

Partnerem codziennych analiz jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

Z perspektywy zysku do ryzyka jest to dobry setup zwłaszcza, gdy zajrzymy na nieco wyższy interwał przyglądając się aktualnej sytuacji oraz poziomami s/r, które idealnie pokrywają się z założeniem.

Nasdaq H1 – Przegląd poziomów

Zdecydowanie godną uwagi strefą pomiędzy poziomem łapania pozycji krótkich a założonym targetem dla niewielkiej kampanii swing-short jest zaznaczony poziom 7414, który posłużyć może w tym przypadku jako bezpieczniejszy TP1.

TP2, czyli pełne wypełnienie założenia na poziomie 7324 byłoby zarazem idealnym miejscem do wyprowadzenia kolejnej kontry ze strony byków. Warto zatem przyglądać się wyznaczonym poziomom oraz reakcji na nich.

Oczywistą negacją całości scenariusza będzie wybicie poziomu oporowego pełną świecą H1. Wówczas możemy być świadkami kolejnych rekordów indeksu.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułWtorkowy przegląd rynków – EURUSD, USDJPY
Następny artykułNajciekawsze setupy dnia – 7.08.2018
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here