Naga MarketsNasdaq zbliża się do 10-cio procentowej korekty. Przekroczenie wywoła panikę wśród inwestorów?Nasdaq Composite Index podczas czwartkowej sesji handlowej ponownie zamknął dzień na minusie. Oznacza to zbliżenie się do zakresu prawie 10-procentowego spadku licząc od ostatniego szczytu, co zwykle określa się jako istotny moment dla rynku mogący powoli wpływać na zachowanie inwestorów i oficjalny początek mocniejszej korekty. Wraz ze wzrostem rentowności obligacji widać pojawienie się awersji do ryzyka, a to z kolei stoi o krok od potencjału wywołania panicznych ruchów na rynku. Analitycy z Wall Street ostrzegają.

  • Rynek amerykański zalicza kolejną sesję pod rząd spadku
  • Indeks technologiczny Nasdaq niebezpiecznie zbliżył się do 10-cio procentowego spadku
  • Inwestorzy mogą po przekroczeniu tej granicy zacząć się wyprzedawać
  • Czy jesteśmy w tym momencie o krok od paniki rynkowej?

Nasdaq wkracza w przedział spadku z września ubiegłego roku

Wczorajsza sesja przypieczętowała wyłamanie przez amerykański indeks technologiczny Nasdaq poziom bardzo istotnego wsparcia, a co za tym też idzie – od samego szczytu rynek wygenerował blisko 10-cio procentową przecenę. Inwestorzy w takich sytuacjach często reagują sporą awersją do dalszego ryzyka, a co za tym też idzie – napędzaniem późniejszych spadków.

Te artykuły również Cię zainteresują
Po raz ostatni Nasdaq Composite wpadł w podobną korektę, definiowaną jako spadek z ostatniego szczytu o co najmniej 10%, ale nie więcej niż 20%, na początku września ubiegłego roku. Wówczas doszło do blisko 2 tysięcy punktów spadku, co oznaczałoby, że obecnie rynek może wykonać jeszcze około 300 – 400 punktów spadku.

wykres Kurs Nasdaq D1 05.03.2021
Kurs Nasdaq D1 05.03.2021

Na rynki główne zdecydowanie wpływa w ostatnim czasie szeroko omawiany w mediach wzrost obligacji rządowych w USA, który może sprawić, że akcje spółek technologicznych będą wyglądały mniej atrakcyjnie w porównaniu z inwestycjami o stałym dochodzie i innymi sektorami rynku akcji, które nie radziły sobie tak dobrze, ponieważ gospodarka zaczęła wychodzić z pandemii COVID.

Warto pamiętać, że akcje spółek technologicznych są szczególnie wrażliwe na wzrost rentowności obligacji, ponieważ ich wartość opiera się w dużej mierze na wzroście przyszłych zysków, które są dyskontowane głębiej, gdy rentowność obligacji rośnie. Dodatkowo wczorajsze spotkanie prezesa FED nadal nie sprawiło, aby inwestorzy poczuli się bezpieczniej. Brak dalszego, konkretnego planu walki z inflacją sprawia, że inwestorzy mogą niebawem uciekać z akcji giganta technologicznego a tym samym napędzić spiralę spadków.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cena bitcoina wykres | funt | analiza | giełda nasdaq | kurs euro w czasie rzeczywistym |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here