Naga MarketsNasdaq: mocny sygnał do wzrostów Jeszcze nie ma oficjalnych wyników wyborów w USA, a indeksy pną się do góry, jakby coś przeczuwały.

NASDAQ w impulsie

Pierwszy sygnał do wzrostów pojawił się po przełamaniu lokalnego oporu 11200 punktów. Kolejnym było wyjście powyżej spadkowej czerwonej linii trendu. Ostatecznym gwoździem do trumny dla posiadaczy krótkich pozycji było przełamanie ważnego oporu 11600 punktów.

Taki opis pasuje do wykresu z ostatnich dni. Jeżeli spojrzymy w szerszym kontekście, to widoczne jest układ niższych szczytów i wyższych dołków. Taki układ opisany niebieskimi liniami tworzy klasyczną formację trójkąta. Dopóki nie zostanie pokonana jedna z linii tworząca ten kształt, to zgadywaniem trzeba będzie nazwać, przewidywanie zachowania Nasdaq w kolejnych dniach.

Na szczególną uwagę zasługuje impet, z jakim tworzone są kolejne białe świece. Zmusiło to oscylator stochastyczny do przyjęcia ekstremalnie wysokich wartości. Zwykle jest to zaproszenie to chwilowego odpoczynku w postaci korekty.

Znawcy teorii fal Elliotta poszczególne fale opiszą literami ABC, co pasuje do kształtu korekty płaskiej. W takiej sytuacji impulsem wzrostowym należałoby nazwać falę z ostatnich dwóch dni.

Do nowego szczytu pozostało jeszcze  ponad 400 punktów. To czy tam dotrzemy, może z jednej strony zależeć od prawa podaży i popytu, a z drugiej od informacji jak kolejne stany wybrały przeszłego prezydenta.

Ważne poziomy z interwału H4 zostały zaznaczone jako strefy kolorem zielony. W zależności od tego, czy notowania US100 znajdują się powyżej, czy też poniżej należy je traktować odpowiednio jako wsparcie lub opór.

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here