Naga MarketsNasdaq minimalnie poprawia rekord. Biomed Lublin z niesłabnącym zainteresowaniemNa wczorajszej sesji za Oceanem powtórzył się dominujący w ostatnim czasie schemat lepszego zachowania spółek wzrostowych od segmentu value, co skutkowało intradayowo minimalnym poprawieniem rekordów na Nasdaq i brakiem nowych rekordów na S&P500 (choć przy obecnym utrwalonym retoryką Fed pozytywnym sentymencie rynkowym, być może co się odwlecze to nie uciecze).

Tesla pobija kolejny rekord

Trwa dalszy wzrost aktywności inwestorów detalicznych, czego najnowszą emanacją jest nowy rekord notowań akcji Tesli (1835 USD na zamknięciu po 11%-owym wzroście) i awans założyciela spółki, Elona Muska, na 4-ego najbogatszego człowieka na kuli ziemskiej; notabene fundusz spadającego w zestawieniu najbogatszych Warren Buffeta ma rekordowo wysokie saldo wolnej gotówki. Aplikacja trading’owa do bezprowizyjnych transakcji akcjami – Robinhood, otrzymała z kolei zastrzyk kapitałowy na warunkach dających wycenę 11 mld USD, a biotechnologiczna spółka Novavax podała, że rozpoczęła w RPA II fazę testów klinicznych badających skuteczność opracowywanej przez siebie szczepionki na koronawirusa NVX-CoV2373. Podczas I fazy badań prowadzonych w Australii lek miał być dobrze tolerowany przez organizmy pacjentów i wywoływać silną produkcję przeciwciał.

Te artykuły również Cię zainteresują
W kraju trwa niesłabnący festiwal zainteresowania mniejszymi spółkami, na czele z Biomed Lublin. Obroty akcjami tej spółki o kapitalizacji 1,59 mld zł znów przekroczyły 100 mln zł i były tylko kosmetycznie niższe od najwyższych na rynku kasowym, jakie miały miejsce na CD PROJEKT – 131 mln zł. Notabene akcje polskiego największego producenta gier wykazują w ostatnich dniach oznaki słabości względem spółek wzrostowych globalnie i znajdują się w kilkuprocentowej odległości od swojego maksimum z pierwszego tygodnia sierpnia. Ostatnią informacją ze spółki jest ta o zakończeniu skupu akcji własnych. W dzisiejszym kalendarzu spółek zwracamy uwagę na szereg Walnych Zgromadzeń.

WIG w układzie dziennym

Zbigniew Obara

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here