Naga MarketsNASDAQ liderem hossy, podczas gdy Tesla powraca do łask inwestorówW ostatnich dniach amerykański indeks technologiczny NASDAQ po raz kolejny udowodnił swoją moc i powrócił na stanowisko lidera światowej hossy, wskazują analitycy CMC Markets na antenie Comparic24. W gronie tym coraz mocniej rośnie również Tesla, które została liderem wzrostów na S&P500 w oczekiwaniu na wyniki sprzedażowe za drugi kwartał 2021.NASDAQ liderem hossy

– Od lutego można poprowadzić taką linię górnego ograniczenia, konsolidacji. Luty, później kwiecień i w czerwcu kilka lokalnych szczytów i mocniej wznosząca się podobną linię od dołu. Efekt? Taki klin wzrostowy, który mógłby być klasyczną formacją, z której wychodzi się dołem i następuje zmiana trendu, tym bardziej że ten pierwotny długoterminowy trend wzrostowy zostaje podczas tej formacji złamany. Naturalnym jest, że w okolicach tego górnego ograniczenia formacji inwestorzy będą mocniej redukować pozycje albo je zamykać, albo otwierać krótkie. Okazuje się, że jest siła wyników, jest siła popytu i wczoraj już można powiedzieć mieliśmy naruszenie tej górnej linii. wskazuje Łukasz Wardyn z CMC Markets.

Jak słyszymy na antenie Comparic24, aktualnie na amerykańskim NASDAQ wygląda to bardzo dobrze, a ważnym pytaniem pozostaje o odporność niedźwiedzi i ich krótkich pozycji, a te mogą nie być odporne, ponieważ siła tego trendu jest bardzo mocna. Tak więc poza siłą zakupów może mieć miejsce również panicznie zamykanie krótkich pozycji, podkreśla gość Comparic24. Taki pozytywny obraz wynika m.in. z wyników publikowanych przez amerykańskie spółki, które to są wyższe od oczekiwań.

Tesla wraca do wzrostów?

– Ewidentnie wraca ponownie do łask inwestorów. W środę spółka była liderem wzrostów całego indeksu S&P500. Dziś [24.06.2021 – red.] na otwarciu również niemal 5% luka wzrostowa, więc widać, że inwestorzy być może szykują się do przyszłotygodniowych wyników sprzedaży. W 1 kwartale spółka osiągnęła rekordowe niemalże 185 tys. sprzedanych samochodów. Analitycy oczekują, że drugi kwartał może być jeszcze mocniejszy w tym przypadku, więc tutaj spełnia się to długo oczekiwane marzenie inwestorów. – wskazuje Maciej Leściorz.

W ostatnich dniach pojawiły się również prognozy, które wskazują, że do 2030 roku w Stanach Zjednoczonych osiągnięty zostanie poziom, w którym samochody elektryczne będą stanowiły większą ilość sprzedawanych egzemplarzy aniżeli klasyczne samochody spalinowe. Co więcej, Europa ma osiągnąć też poziom już w 2028. Tak więc rynek samochodów elektrycznych ma przed sobą wysokie perspektywy rozwoju.

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: broker ecn | kurs ten square games | kurs eur online | kurs dolara usd | dlaczego akcje pgnig spadają | notowania sp500 | blik co to znaczy |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here