Naga Markets


Times Square NASDAQ Billboard. Autor: Nakashi

Operator giełdy Nasdaq podał w dzisiejszym (14.09.2018 r.) oświadczeniu, że planuje kupić szwedzkiego dostawcę technologii finansowych Cinnober. Kwota transakcji kupna opiewa na na około 190 milionów dolarów (1,7 miliarda koron).

Rada dyrektorów Cinnober ​​jednogłośnie zaleciła akcjonariuszom przyjęcie oferty 75 koron za akcję i 85 koron za warrant.

Główny udziałowiec i prezes Cinnober, Nils-Robert Persson powiedział, że zamierza zaakceptować ofertę, która daje premię w wysokości około 22 procent do ceny czwartkowego (13.09.2018 r.) zamknięcia notowań akcji na poziomie 61,50 koron.

Podczas dzisiejszej sesji cena ustanowiła szczyt na poziomie 79,70 koron, co w relacji do wczorajszego zamknięcia daje niemal 30-procentowy wzrost.


Inwestuj w akcje na GPW z prowizją 0,2% min. 2,99 PLN oraz w akcje zagraniczne z prowizją 0,12% min. 4,99 USD/EUR. Sprawdź konto demo oraz konto rzeczywiste w XTB.

“Ta akwizycja zwiększy naszą zdolność do obsługi operatorów infrastruktury rynkowej na całym świecie i przyspieszy naszą zdolność do ekspansji w nowe, wzrastające segmenty” – czytamy w oświadczeniu szefowej Nasdaq, Adeny Friedman.

Nasdaq poinformował, iż liczy na to, że przejęcie zapewni znaczącą synergię i da 10-procentowy zwrot z inwestycji w ciągu 3-5 lat, a także wpłynie na zysk obliczony według wartości non-GAAP za akcję w ciągu 12 miesięcy od zamknięcia.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here