Naga MarketsTimes Square NASDAQ Billboard. Autor: Nakashi

Końcem października wstrząsnęła wiadomość – operator największej światowej giełdy instrumentów pochodnych rozpoczyna prace nad wdrożeniem kontraktów futures na Bitcoina. Nasdaq idzie w ślady CME Group i ogłasza, że kontrakty terminowe na popularną kryptowalutę pojawią się już w przyszłym roku. 


Szczegóły jak na razie nieznane

Jak na razie niewiele wiadomo o prowadzonych pracach, jednak dobrze poinformowane źródła na które powołuje się Reuters informują, że Nasdaq Inc. planuje wprowadzić do swojej oferty kontrakty terminowe bazujące na Bitcoinie już w 2018 roku.

Biorąc pod uwagę rosnące zainteresowanie klientów dynamicznie rozwijającymi się rynkami kryptowalutymi, zdecydowaliśmy się wprowadzić kontrakty futures na Bitcoina. Jako największy na świecie regulowany rynek wymiany walutowej, CME jest naturalną przystanią dla nowych technologii, zapewniając inwestorom transparentność, rzetelne ceny oraz możliwość przenoszenia ryzyka – stwierdził Terry Duffy, prezes i dyrektor generalny CME Group w październiku.

Kryptowalutowy fundusz inwestycyjny? To możliwe>>>

Nasdaq była pierwszą całkowicie skomputeryzowaną giełdą papierów wartościowych na świecie. Fuzja z skandynawską grupą OMX spowodowała, że nowa spółka Nasdaq OMX stała się jednym z największych pośredników w obrocie na Ziemi. Szacuje się, że średnio jedna na dziesięć transakcji giełdowych przeprowadzana jest właśnie na parkietach Nasdaq OMX.

$1500 w ciągu dnia

Tyle wyniosła dzisiejsza zmienność na BTCUSD (dane z Bitfinex na godzinę 17:20). Największa pod względem kapitalizacji kryptowaluta zanotowała ekspresowy wzrost z poziomu psychologicznej bariery dziesięciu tysięcy dolarów do nowego all time high w rejonie $11500. Silne wzrosty obecne są nie tylko na wykresie Bitcoina. Również Ethereum, drugi co do popularności token notuje świetną sesję przekraczając poziom $500.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułO wykresach ani słowa… EUR/USD, USD/JPY, GBP/CHF
Następny artykułUE i Wielka Brytania dogadały się w sprawie rachunku za Brexit?
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here