Naga MarketsOstatnia sesja ubiegłego tygodnia przyniosła wzrosty kluczowych indeksów w USA, zarówno Nasdaq jak i S&P500 wyznaczyły nowe historyczne szczyty notowań. Motorem wzrostów były spółki takie jak Apple (ponad 5%) czy Tesla (niemal 2,5%).

Nasdaq i S&P500 notują nowe historyczne szczyty

Inwestorzy ogólnie pozytywnie przyjęli zaskakująco dobre dane wyprzedzające amerykańskiej gospodarki indeksów PMI w sierpniu (w sektorze przemysłowym odczyt 53,6 pkt. wobec konsensusu 52 pkt., a usługach 54,8 pkt. wobec konsensusu na poziomie 51 pkt.). Dane te wypadają tym bardziej solidnie na tle rozczarowujących konsensus odczytów w strefie euro analogicznych wskaźników PMI.

Te artykuły również Cię zainteresują
Piątkowa sesja na krajowym rynku zakończyła się bez większych zmian dla głównych indeksów. Spośród blue chipów najlepszą sesję zaliczyła PGE (+2,7%) – walory spółki znajdują się w trendzie bocznym, wcześniej 4-krotnie podejmowały próbę wybicia okrągłego poziomu 8 zł. Drugim najlepszym walorem było LPP, które podało informację o planowanym skupie akcji własnych, który jednak nie jest w tym momencie rozważany, ale spółka chciałaby mieć możliwość skupu, jeżeli notowania ulegną znacznej przecenie. Z drugiej strony najgorszą sesję odnotował Alior Bank, który uległ przecenie 5 dzień z rzędu.

Największy obrót spośród wszystkich spółek na GPW odnotował już niemal tradycyjnie Biomed-Lublin, który stracił przeszło 5% i kolejny raz zanurkował poniżej 20zł. Spółka na potrzeby badań klinicznych wytwarza immunoglobulinę anty SARS-CoV-2 z osocza ozdrowieńców, którego stosowanie w ramach transfuzji jest przedmiotem dyskusji za Oceanem (dotychczasowe badania nie potwierdziły jednoznacznie skuteczności tej metody walki z wirusem). Donald Trump ogłosił wczoraj, że możliwe będzie używanie osocza w nagłych przypadkach w leczeniu COVID-19. Decyzja prezydenta USA ma zwiększyć liczbę pacjentów, którzy mogą być poddani transfuzji.

WIG w układzie dziennym

Adam Dudoń

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here