Naga Markets

TNasdaq i S&P 500 niżej, Dow Jones wytrzymuje presję spadkówym razem główne indeksy giełdowe w Stanach Zjednoczonych odnotowały we wtorek na zamknięciu sesji przeważnie spadki kiedy tylko Dow Jones Industrial Average był w stanie zamknąć się na pozytywnym terytorium. Tego dnia negatywne nastroje były spowodowane rozczarowującymi danymi o aktywności sektora prywatnego i sprzedaży nowych domów.

  • Wall Street odnotowała mieszane wyniki, kiedy dwa z trzech głównych indeksów spadały
  • Jedynie Dow Jones był w stanie utrzymać się w zakresie wzrostów
  • Negatywny sentyment spowodowany był danymi publikowanymi w USA
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

Dane psują pozytywne nastawienie

We wtorek jedynie Dow Jones Industrial Average odnotował zyski po spadku o 500 punktów w połowie sesji. zyski indeksu spowodowane były głównie wzrostem McDonald’s Corporation, który zyskał 2,74%, podczas gdy Nasdaq 100 spadł o 2,20% a indeks S&P spadł o 0,79%.Według raportu podał S&P Global, indeks PMI Composite Output Index w Stanach Zjednoczonych spadł w maju do najniższego od czterech miesięcy poziomu 53,8 pkt. z 56 pkt. w kwietniu. Global we wstępnym raporcie we wtorek. Nowe zamówienia rosły w najsłabszym tempie od sierpnia 2020 roku, a ceny surowców wzrosły do najwyższego poziomu od października 2009 roku.

wykres Kurs indeksu S&P 500 D1 25.05.2022
Kurs indeksu S&P 500 D1 25.05.2022

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w kontrakty futures:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

Indeks aktywności biznesowej w sektorze usług również był najniższy od czterech miesięcy, spadając z 55,6 w kwietniu do 53,5 w maju, a wskaźnik PMI dla sektora produkcyjnego był najniższy od trzech miesięcy, spadając z 59,2 w kwietniu do 57,5 w maju.

Z kolei według raportu opublikowanego przez Census Bureau sprzedaż nowych domów jednorodzinnych w Stanach Zjednoczonych spadła o 16,6% w kwietniu w porównaniu z poprzednim miesiącem i wyniosła 591.000. Liczba ta okazała się znacznie niższa od szacunków rynkowych i osiągnęła najniższy poziom od kwietnia 2020 roku. Jednak miesięczna podaż wyniosła dziewięć miesięcy, w porównaniu z sześcioma miesiącami odnotowanymi w marcu.

Autor poleca również:

NED

Sponsorem publikacji jest Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here