Naga MarketsfedJuż za niespełna godzinę poznamy decyzję w sprawie stóp procentowych w USA. Dzisiejsze posiedzenie będzie naprawdę istotne. Dlaczego? Na ostatnim spotkaniu FOMC jego członkowie byli wyraźnie jastrzębi. Jednak koniunktura wyraźnie się pogarsza, a inflacja utrzymuje się na niskim poziomie. Wpływa to na oczekiwania rynkowe, które aktualnie wyceniają aż 80% prawdopodobieństwo obniżki stóp procentowych już w lipcu. Przed prezesem Jerome Powell trudne zadanie, każde jego słowo będzie bacznie śledzone przez inwestorów, co może przełożyć się na podwyższoną zmienność na rynku. Brak zapowiedzi cięcia kosztu pieniądza może doprowadzić do umocnienia dolara i w konsekwencji spadków na EUR/USD. Z kolei jeśli usłyszymy o szybkich cięciach, wtedy dolar powinien tracić, a inwestorzy mogą rzucić się do kupowania akcji. Jedno jest pewne, ryzyko wystąpienia dużych wahań jest bardzo duże.


Zobacz także: Cena ropy w górę, możliwe podwójne dno przy 51$. Co z ceną złota i srebra?

Nasdaq w górę czy w dół?

Na dzisiejszej sesji możemy obserwować wyraźnie mniejszą zmienność. Po wczorajszych zapowiedziach Mario Draghiego światowe indeksy wyraźnie rosły, rynek jest więc nastawiony na podobne kroki ze strony FED, jeśli dojdzie do rozczarowania do wczorajszy ruch może zostać szybko zniwelowany. Niemniej w ostatnim czasie na NASDAQ utrzymuje się tendencja wzrostowa. Według mnie sygnałem do spadków będzie dopiero wybicie układu 1:1 czyli zejście poniżej poziomu 7515 pkt, wtedy też może pojawić się silniejszy ruch w dół. Wcześniej należy także wziąć pod uwagę wsparcie przy 7590 pkt. Oporem jest okrągły 7700 pkt, po którego przekroczeniu ruch w górę może przyspieszyć.

NASDAQ przed FED

Zobacz także: Środowy przegląd rynków – FOMC w centrum uwagi. Czy Fed zapowie luzowanie polityki monetarnej?

Kurs euro do dolara w konsolidacji

Spoglądając na interwał H4, nie widać wyraźnego kierunku. Pomimo dość dużych zasięgów, tak naprawdę EUR/USD porusza się w szerokiej konsolidacji. Horyzontalne strefy wsparcia i oporu zostały zaznaczone przeze mnie na poniższym screenie. Tak naprawdę nie wiadomo czego spodziewać się pod koniec dzisiejszej sesji. W przypadku większej zmienności należy brać pod uwagę wyznaczone strefy, rynek może po godzinie 20:00 “szarpać”.

Wykres euro do dolara EURUSD przed FEDtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here