Naga Markets

Nasdaq Composite ponownie silnie spadł tracąc 2,51 procent. Źle się dzieje w państwie nasdaq-ckimPo trzech wzrostowych sesjach Nasdaq-a z poniedziałku, wtorku i środy mogło się wydawać, że nerwowa sytuacja w tym segmencie amerykańskiego rynku akcji została opanowana. Przebieg czwartkowej sesji chyba jednak rozwiał to wrażenie. Nasdaq Composite ponownie silnie spadł tracąc 2,51 proc. i kasując całość zysków z dwóch poprzednich sesji.

Nasdaq Composite zakończył wczorajszą sesję pod kreską

Takie zachowanie tego indeksu wydaje się o tyle istotne, że słabość z przełomu poprzedniego i obecnego tygodnia doprowadziła do przełamania dolnego ograniczenia bardzo pięknego (oczywiście w skali logarytmicznej) kanału trendu wzrostowego, które można poprowadzić przez dołki indeksu z marca, maja, października i grudnia ub.r. W takim ujęciu te 3 sesje wzrostowe z początku tego tygodnia to był jedynie klasyczny ruch powrotny do przełamanej linii trendu wzrostowego, poprzedzający wznowienie trendu spadkowego.Oczywiście nawet jeśli ta interpretacja zachowania wykresu Nasdaq Composite jest poprawna, nie należy z tego wyciągać na razie jakichś bardzo dramatycznych wniosków. Zwyczajowy ruch po wybiciu się w dół z kanału trendu wzrostowego powinien mieć skalę równą mniej więcej szerokości tego kanału. W tym przypadku mniej więcej 9-10 proc. W obecnych realiach spadek o szerokość opuszczonego dołem kanału trendu wzrostowego oznaczałaby zejście indeksu  w najbliższych dniach do poziomu ok. 13900.

No a tak się fajnie składa, że w okolicach poziomu 14200 mamy na Nasdaq Composite bardzo mocne wsparcie wyznaczane przez szczyty z lutego i kwietnia 2021 oraz dołki z lipca i października 2021.

Wykres indeksu NASDAQ, interwał dzienny, źródło: stooq.pl
Wykres indeksu NASDAQ, interwał dzienny, źródło: stooq.pl

Można próbować spekulować, że w tamtych okolicach krótkoterminowa słabość tego rynku mogłaby się wyczerpać i mogłoby dojść do rozpoczęcia tworzenia się prawego ramienia domniemanej formacji głowy z ramionami rozpoczętej w czerwcu ub.r. (szczyt lewego ramienia we wrześniu 2021, szczyt głowy w listopadzie 2021, szczyt prawego ramienia – w okolicach 15300 pkt? – w lutym?).

Autor: Wojciech Białek

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: develia giełda | kursy ropy | dzisiejszy kurs rubla | amica akcje wykres | analizy giełdowe | wartość dolara | notowania nasdaq |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here