Naga MarketsNasdaq Composite Index odnotował kolejne rekordy, stopa bezrobocia w USA wynosi 5,9%Piątkowa sesja na krajowym rynku akcji przebiegała w otoczeniu niskiej zmienności. Po czwartkowym odbiciu nastrojów, WIG20 zakończył notowania blisko poziomów z porannego otwarcia handlu. Nieco lepiej radziły sobie małe i średnie spółki, które wsparły zachowanie indeksu szerokiego runku.

Nasdaq Composite Index z dobrymi wynikami

Głównym wydarzeniem piątkowego handlu w Stanach Zjednoczonych była publikacja danych z Departamentu Pracy. Liczba miejsc pracy w sektorach pozarolniczych wzrosła tam w czerwcu o 850 tys. wobec oczekiwanej zwyżki o 700 tys. i wobec wzrostu o 583 tys. miesiąc wcześniej po rewizji z +559 tys. Z kolei Stopa bezrobocia w USA wyniosła 5,9%., przy czym oczekiwano 5,7%. wobec 5,8% miesiąc wcześniej. Wynagrodzenia godzinowe wzrosły w czerwcu o 3,6% r/r, a m/m wzrosły o 0,3% vs. konsensus +3,7% i +0,4%. Według raportu Departamentu Pracy dane z ostatnich miesięcy sugerują, że rosnący popyt na pracę związany z ożywieniem po pandemii mógł wywrzeć presję na wzrost płac. Optymistyczne dane w zakresie zatrudnienia przełożyły się na bardzo dobre zachowanie amerykańskie rynku akcji. S&P 500 ustanowił siódmy raz z rzędu historyczny szczyt, a kolejne rekordy odnotował również technologiczny Nasdaq Composite Index.Oczekiwania co do dzisiejszej sesji

Słaba sesja w Japonii (ponad 0,5% spadek) w połączeniu z ujemnymi kwotowaniami kontraktów terminowych na DAX30 i S&P500 implikuje wg nas negatywne otwarcie handlu w Warszawie.

Nadchodzący tydzień to kontynuacja publikacji danych PMI. Dziś poznamy indeksy PMI dla usług, które zapewne ponownie wskażą dynamiczny wzrost, w okolicy 60 pkt. Wstępny szacunek wskazuje tylko na nieznaczne wyhamowanie wskaźnika (o 1 punkt) w Wielkiej Brytanii. Tam sentyment może się pogorszyć, ze względu na rosnącą liczbę przypadków zachorowań na nową mutacje Covid19. We wtorek opublikowany zostanie odpowiednik PMI w Stanach Zjednoczonych czyli ISM.

W jego przypadku konsensus również zakłada nieznaczne obniżenie się aktywności do 63.8 pkt z 64. Poza tym, w tym tygodniu, opublikowane zostaną również protokoły z posiedzeń Komitetu Otwartego Rynku oraz Europejskiego Banku Centralnego, które mogą dostarczyć cennych wskazówek co do dalszych planów głównych banków centralnych. Pozostając w tematyce polityki monetarnej w czwartek odbędzie się posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej w Polsce. Podobnie jak rynek nie spodziewamy się istotnych zmian w dotychczasowych parametrach. Ewentualnych ruchów ze strony RPP spodziewamy się w listopadzie, kiedy to stopa referencyjna może zostać podniesiona o 15 pb, do 0,25%.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: george soros | kur euro | bitcoin wykres roczny | santander kurs | notowania eurocash | usd | złotówka kurs |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here