Naga MarketsNa rynkach zagranicznych górę biorą cały czas optymistyczne nastroje, czy to przed jutrzejszym posiedzeniem EBC, czy przewidzianym na piątek ostatecznym terminie na porozumienie w USA ws. ustawy o nowej pomocy rządowej związanej z Covid-19, jak i tradycyjnie już pod koniec roku poszerzenia limitu zadłużenia rządowego.

S&P 500 oraz Nasdaq na historycznych maksimach

Wczoraj indeks amerykańskich spółek technologicznych Nasdaq zanotował 50.-tą! w tym roku sesję, na której poprawił historyczny rekord notowań, a po raz pierwszy powyżej poziomu 3700 pkt. znalazł się główny indeks tamtejszej giełdy – S&P500. Pomimo spadków w trakcie sesji, znów nowe maksima osiągnęły notowania akcji Tesli, i to pomimo informacji o planowanym rozwodnieniu akcjonariuszy – sprzedaży nowych akcji o wartości 5 mld USD. Wzrostową sesję nad ranem zaliczają także główne indeksy azjatyckie – japoński Nikkei i koreański Kospi; zniżkują natomiast indeksy chińskie.

Te artykuły również Cię zainteresują
W kraju za nami druga z rzędu sesja sporej realizacji zysków na akcjach CD Projekt po wcześniejszej publikacji pierwszych dziennikarskich recenzji nowej gry – CyberPunk 2077 i kolejny rekord obrotów na akcjach tej spółki (742 mln zł). Negatywny wpływ na indeks WIG20 neutralizował wysoki wzrost z kolei spółki Allegro (+5,1%) oraz kolejny rekord notowań KGHM (kolejne 3,8% na wczorajszej sesji pomimo płaskich cen miedzi). Tym samym od dołka w końcu października i w marcu walory KGHM zyskały już odpowiednio blisko 60% oraz 300%.

Z informacji ze spółek: po bardzo udanej sesji (+14%-owy wzrost kursu) Mercator Medical poinformował o zamiarze sprzedaży 508 tys. akcji (stanowiących 4,8 proc. udziału w kapitale oraz uprawniających do 3,45% głosów na WZ) przez prezesa spółki i głównego akcjonariusza w ramach przyśpieszonej budowy księgi popytu. Jako że wartość pakietu dość znacząca, na otwarciu dzisiejszej sesji można spodziewać się sporej korekty wczorajszych wzrostów tej spółki.

Zbigniew ObaraConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here