Naga MarketsNasdaq 100 z rekordem notowań, S&P500 i DJ Industrial zostały w tyleWtorkowa sesja przyniosła dla indeksu Nasdaq 100 historyczny rekord notowań. Losu indeksu w którego skład wchodzą największe spółki technologiczne, nie podzieliły indeksy S&P500 oraz Dow Jones Industrial. Zdaniem amerykańskiej firmy badawczej BTIG LCC taki stan rzeczy może być złym znakiem dla amerykańskich akcji.

  • Historyczny rekord notowań indeksu Nasdaq 100.
  • Wzrosty indeksów połączone ze wzrostem strachu związanego z możliwymi spadkami na rynku akcji.
  • Środowa sesja przyniosła ze sobą korektę spadkową

Zobacz również: Komputronik lepiej poradził sobie z pandemią COVID-19 niż oczekiwał

Czynnik strachu ponownie wzrasta, ostatnim szczytem – ogłoszenie pandemii COVID-19

Zestawienie notowań indeksu S&P500 wraz z wskaźnikiem z ostatnich 30 lat pokazuje jednoznaczną korelację: wzrosty na giełdach idą w parze ze spokojem inwestorów, dynamiczne spadki wiążą się ze wzrostem niepokoju. Ogłoszenie pandemii koronawirusa wiązało się ze znacznym spadkiem światowych indeksów, a także ze wzrostem niepewności co do dalszej sytuacji na giełdach.

Odrabianie strat, to ponowne uspokojenie inwestorów. W ostatnim czasie, kiedy amerykańskie indeksy zaczęły się zbliżać do historycznych rekordów, “fear factor” zaczął rosnąć, co może zwiastować zakończenie krótkoterminowego trendu wzrostowego.

Indeks S&P500 w połączeniu z indeksem “strachu” inwestorów. Źródło: bloomberg.com

Zobacz również: Analizy NewConnectPolman z nowym kontraktem, Investeko z impulsem wzrostowym 

Nasdaq 100 z historycznym rekordem notowań

Wtorkowa sesja przyniosła dla indeksu Nasdaq 100 wzrosty, których skutkiem było osiągnięcie przez indeks pułapu 10300 będącego jednocześnie historycznym rekordem notowań. Już na początku czerwca, notowania indeksu osiągnęły poziom sprzed pandemii COVID-19 z połowy lutego w okolicach 9700.

Notowania indeksu Nasdaq 100 z ostatnich 12 miesięcy. Źródło: stooq.pl

W trakcie sesji środowej technologiczny indeks korygował jednak o 1,6% wpisując się w ogólnie niedźwiedzi nastrój na światowych parkietach.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here