Naga MarketsNasdaq 100 z nowym rekordem, S&P 500 kończy swoją passę wzrostówPo mocnym początku tygodnia, wtorek przyniósł stonowanie nastrojów na globalnych rynkach akcji. Z uwagi na puste kalendarium makroekonomiczne oraz brak ważniejszych doniesień ze strony geopolityki, na rynkach dominowały umiarkowane spadki. Sześciodniową passę wzrostów zakończył nawet amerykański S&P500, który stracił wczoraj 0,11%.

Nasdaq 100 z historycznym rekordem, WIG20 pod kreską

Mimo minorowych nastrojów nowy historyczny rekord zanotował technologiczny Nasdaq100. Wydaje się, że na przewagę podaży nie miało bezpośredniego wpływu rozpoczęcie procedury impeachmentu byłego prezydenta Donalda Trumpa, gdyż najpierw w Senacie ma rozstrzygnąć się kwestia zasadności całego procesu, a tym samym zgodności z amerykańską konstytucją, biorąc pod uwagę że Trump nie sprawuje już urzędu.

Te artykuły również Cię zainteresują
Notowania na krajowych rynku wpisywały się w otoczenie na rynkach bazowych. WIG20 stracił ponad 0,50%, a blue chipom w największym stopniu ciążyły ponownie notowania CD Projekt, który w porannych godzinach poinformował o cyberataku. Wg prezesa spółki dane osobowe graczy nie zostały wykradzione, ale za to dane korporacyjne, w tym kody głównych tytułów najprawdopodobniej znalazły się w rękach hakerów, którzy żądają okupu. W krótkim terminie powyższe wydarzenie może mieć wpływ na tempo prac nad bieżącymi tytułami, co zostało negatywnie odebrane przez inwestorów. Z drugiej strony mieliśmy mocne wzrosty na spółkach odzieżowych, co było reakcją na kolejne luzowanie obostrzeń. Pozytywnie wyróżniły się również segmenty średnich i mniejszych spółek, które zanotowały symboliczne wzrosty.

Oczekiwania co do dzisiejszej sesji

Po wczorajszych pustkach w kalendarium makroekonomicznym, dziś nastąpi prawdziwy wyspy danych. Chwilę przed sesją poznamy wyniki grudniowej produkcji przemysłowej we Francji. Przed południem pojawi się również wstępny odczyt PKB za 4Q20 dla Wlk. Brytanii a także styczniowa inflacja konsumencka w Niemczech. Z kolei popołudniem poznamy poziom inflacji CPI w styczniu w Stanach Zjednoczonych – znaczny odchylenie od prognoz może mieć wpływ na przyszłe oczekiwania średniego celu inflacyjnego jaki obserwuje Fed. Pozytywna sesja w Azji oraz przewaga popytu na rynku terminowym w USA sugeruje pozytywne otwarcie sesji w Europie.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs dolar | wartość pln | kurs kryptowalut | kurs cdprojekt | mercator medical akcję |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here