Naga Marketsznak Wall StreetRynki kontynuowały swoją pozytywną passę przez cały dzień nie tylko w Europie czy wśród amerykańskich indeksów, ale również byczy sentyment widoczny był na indeksach azjatyckich. Co ciekawe również, sentyment ten doprowadza właśnie do przegonienia amerykańskiego indeksu Nasdaq 100 przez indyjski odpowiednik S&P BSE Information Technology. Łagodne stanowisko Banku Rezerw Indii w sprawie polityki monetarnej oraz wyprzedaż akcji chińskich firm technologicznych również wspomagają przepływy na indyjskim rynku akcji.

  • Główne światowe rynki rosną podczas kolejnych sesji
  • Amerykański indeks Nasdaq 100 zostaje przegoniony przez jego indyjski odpowiednik 
  • Tamtejszy bank centralny w ostatnim czasie wzmocnił pozycje kraju
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

Azjatyckie rynki gonią rywali ze Stanów Zjednoczonych

Podczas czwartkowej sesji handlowej indyjski wskaźnik akcji technologicznych wyprzedził swojego amerykańskiego odpowiednika – indeks Nasdaq 100 najwięcej od 12 lat. Powodem jest między innymi zwiększony popyt na automatyzację i łatwe pieniądze, wpływające przez banki centralne w kraju, które pobudzają tamtejszy rynek akcyjny.Dodać do tego trzeba łagodne stanowisko Banku Rezerw Indii w sprawie polityki monetarnej oraz wyprzedaż akcji chińskich firm technologicznych, które również wspomagają przepływy na krajowym rynku akcji wartym 3,5 biliona dolarów.

wykres Kurs indeksu BSE IT D1 08.10.2021
Kurs indeksu BSE IT D1 08.10.2021

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w kontrakty futures:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

Dziś komitet polityki pieniężnej (MPC) utrzymał kluczowe stopy procentowe w Indiach na niezmienionym poziomie 4 proc. Sześcioosobowy komitet polityki pieniężnej RBI (MPC), kierowany przez prezesa Shaktikantę Dasa, utrzymał również stopę repo na niezmienionym poziomie 3,5%. Bank centralny podtrzymał prognozę wzrostu PKB na poziomie 9,5% w 2012 roku. RPP głosowała 5-1 za utrzymaniem akomodacyjnego nastawienia tak długo, jak będzie to konieczne dla trwałego podtrzymania wzrostu, przy jednoczesnym zapewnieniu, że inflacja pozostanie w ramach planowanego przez bank celu.

W ten sposób indeks S&P BSE Information Technology przegania rywala zza oceanu Nasdaq 100 szybszym wzrostem pierwszy raz od 12 lat. W dalszej części sesji inwestorzy będą oczekiwać na kluczowy raport z USA dotyczący zatrudnienia, który może zdecydować o kierunku rozwoju światowych rynków.

Autor poleca również:

invest

Sponsorem publikacji jest Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here