Naga Markets

Wstępne sygnały generowane przez główne benchmarki amerykańskie podczas czwartkowej sesji handlowej wskazywały na możliwość częściowego odrobienia wcześniejszych spadków, jednak finałem dnia było jedynie pogłębienie przez nich spadków. Indeks Dow Jones stracił 170 punktów, a jego technologiczny odpowiednik, indeks Nasdaq 100 odnotował 1,77% spadek.

  • Indeksu zza oceanu zakończyły czwartkową sesję na czerwonym terytorium
  • Indeks technologiczny zdawał się tracić najsilniej w ciągu dnia
  • Inwestorzy skupili się na publikowanych w ciągu dnia danych
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

Nieciekawy przebieg sesji – USA traciło w czwartek

Główne indeksy ze Stanów Zjednoczonych odnotowały podczas czwartkowej sesji handlowej straty, a przewodził w nich technologiczny indeks Nasdaq 100 tracący 1,71%. Tego dnia inwestorzy skupili się na publikowanych danych dotyczących amerykańskiej gospodarki, które jak się okazało – osłabiły już i tak ledwo utrzymujący się rynku entuzjazm.W ciągu dnia inwestorzy skupili się również na zachowaniu kryptowalut, w tym Etheru, który spadł aż o 9% po tzw. “Merge”. Wczesnym rankiem, po nieco ponad 20 godzinach rozmów, Biały Dom ogłosił, że osiągnięto wstępne porozumienie pomiędzy operatorami kolei towarowych i ich związkami zawodowymi. Prezydent obiecał, że otrzymają oni wyższe pensje i lepsze warunki pracy – poinformował Biały Dom w pisemnym oświadczeniu.

wykres Kurs indeksu Nasdaq 100 16.09.2022
Kurs indeksu Nasdaq 100 16.09.2022

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w kontrakty futures:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

W ciągu dnia Freddie Mac (Federal Home Loan Mortgage Corporation) opublikował raport, z którego wynika, że 30-letnie kredyty hipoteczne o stałym oprocentowaniu wynosiły średnio 6,02% przy średniej 0,8 punktu procentowego, co oznacza wzrost w stosunku do ubiegłego tygodnia, kiedy to wynosiły średnio 5,89%. Jest to pierwszy raz od 2008 roku, kiedy oprocentowanie kredytów hipotecznych wzrosło powyżej 6%.

Finalnie, na koniec dnia indeks technologiczny stracił wspomniane już 1,71% podczas gdy jedną z najbardziej dołujących indeks spółek okazała się spółka Adobe, spadająca 16,80%. Indeks Dow Jones stracił 173 punkty a indeks S&P 500 spadł o 1,13%. Kurs euro wzrósł wobec dolara amerykańskiego około 0,18%.

Autor poleca również:

XTB

Sponsorem publikacji jest Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułKurs funta notowany w piątek po 5,4170 PLN. GBP/PLN znów na lokalnym wsparciu
Następny artykułAdobe straciło w czwartek ponad 17% po spadku zysków za III kwartał
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here