Naga Markets

Popularne nowojorskie akcje zakończyły ostatnią sesję tygodnia znacznie poniżej kreski. W piątek, 15 września najgorzej wypadł indeks technologiczny, Nasdaq 100 przecenił się bowiem o 1,75%. Rynkowy pesymizm wywołany został strajkami m.in. w General Motors, czy Ford Motor Company. Przed poniedziałkową sesją głównym akcjom również towarzyszą ogólnie gorsze nastroje. W tym tygodniu oczy inwestorów spoglądają w stronę decyzji Rezerwy Federalnej dotyczącej stóp procentowych.

Kolejny słaby tydzień na Wall Street

Amerykańskie indeksy giełdy zamknęły się podczas ostatniej sesji na wyraźnie niższych poziomach. Tak jak zostało wspomniane wyżej najgorzej wypadł Nasdaq 100, który stracił 1,75%. Tuż za nim uplasował się najpopularniejszy indeks – S&P 500, a jego strata wyniosła 1,22%. Dow Jones 30 okazał się natomiast gorszy o 0,83%.Warto zauważyć, że zachowanie indeksów z piątku osłabiło ich tygodniowe wyniki. Również pod tym względem najgorzej wypadł Nasdaq 100, który w dniach 11.09-15.09 stracił 0,51%. S&P 500 wykazało ogólnie niewielką zniżkę, gdyż rzędu 0,16%. Dow Jones 30 zdołał zachować się od spadku i pokazał +0,12% jako wynik z całego minionego tygodnia. Na myśl nasuwa się jedynie proste podsumowanie: był to kolejny słaby tydzień na Wall Street.

Czerwono wśród spółek z indeksu Nasdaq 100

Akcjonariuszom spółek z indeksu technologicznego nie było w piątek do śmiechu. Prawie wszystkie składowe Nasdaq’a straciły na wartości, a uchowało się bowiem jedynie dwanaście firm. Choć nie pokazywały szczególnej zmienności, warto zauważyć, że najlepiej wśród nich wypadła Moderna (NASDAQ:MRNA), której akcje wzrosły o 1,58%. Po stronie strat tempo dyktowało Sirius XM (NASDAQ:SIRI). Notowania tej spółki spadły o 7,64%.

Dzienny punkt widzenia: Nasdaq 100 cofnął mocniej niż zakładaliśmy

Podczas piątkowej sesji rozważaliśmy spadek notowań indeksu Nasdaq 100, który rzeczywiście się odbył. Przypomnijmy treść projekcji: “Scenariusz = zejście poniżej średniej SMA 55 –> test od dołu –> ruch do 15 321″. 

Otwarcie piątkowej sesji przyniosło straty i indeks błyskawicznie pokazał zejście poniżej średniej SMA 55, a następnie jej test od dołu. W niespełna godzinę indeks wykonał również ruch do zakresu 15 321, czym zaliczył cel podawany w scenariuszu. Indeks dalej tracił i pod koniec sesji wylądował na zakresie wytyczonego wsparcia: 15 121-15 197.

Co na dziś?

Na zakresie wsparcia indeks technologiczny znajduje się przed poniedziałkową sesją. Nastroje na Wall Street nie są najlepsze, co powoduje że również w najbliższych godzinach główne indeksy stracą.

Scenariusz = podbicie do EMA 33 –> test od dołu –> zejście do dolnego ograniczenia strefy wsparcia (15 121-15 197)

Indeks Nasdaq 100 wykres H1 18.09.2023

Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie Comparic.pl

Tygodniowy punkt widzenia: Nasdaq 100 znów w strefie 15 040-15 275

Indeks Nasdaq 100 ponownie zagościł w ostatnio bardzo lubianej przez siebie strefie – na wsparciu 15 040-15 275. Cały czas nie ma powodów by zmieniać podejście. Cel na 16 tys. pkt. pozostaje aktualny.

Indeks Nasdaq 100 wykres D1 18.09.2023

Konkluzja

Dzisiejsza sesja wydaje się o tyle ciekawa, że dwie spółki Blackstone oraz Airbnb dołączą do indeksu S&P 500. Swego rodzaju “rynkowy wakat” powstał po usunięciu z indeksu spółki Lincoln National oraz Newell Brands.

Autor poleca równieżDziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>


Conotoxia

  • Powiązane zagadnienia:
Absolwent studiów ekonomicznych na Politechnice Gdańskiej. Inwestor indywidualny o podejściu krótko- i średnioterminowym. Uczestnik rynku kapitałowego z kilkuletnim stażem. Prowadząc inwestycje, adaptuje cztery metody analizy instrumentów finansowych. W szczególności badacz funkcjonalności analizy portfelowej. Pasjonat amerykańskiego rynku akcyjnego. Redaktor portalu Comparic.pl. Twórca organizacji naukowych.