Naga Markets

Nasdaq 100 ponownie najbardziej tracącym indeksem Wall StreetKolejna sesja handlowa w tym tygodniu nie przyniosła amerykańskim indeksom giełdowym ukojenia. Na Wall Street nadal odczuć można było presję spowodowaną między innymi kolejnym spotkaniem Fedu zaplanowanego na 13 – 14 grudnia. Wśród najbardziej tracącego sektora ponownie pojawił się dział technologii, spychając benchmark Nasdaq 100 nieco ponad 2 procent niżej.

  • Wtorkowa sesja na Wall Street stała pod znakiem dalszych cofnięć indeksów
  • Sentyment sesji mógł być kreowany przez obawy dot. kolejnego spotkania Fedu
  • Spółki technologiczne odnotowały spore spadki w ciągu dnia
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

Amerykański rynek cofa

Podczas już drugiej sesji tygodnia, we wtorek na zamknięciu sesji na Wall Street odczuć można było negatywny sentyment spowodowany prawdopodobnie obawami o zbliżającą się podwyżkę stóp procentowych przez Rezerwę Federalną. Po danych o inflacji i decyzji Fed w przyszłym tygodniu, rynki przewidują, że stopy wzrosną o 50 punktów bazowych, co jest nieco mniejszą podwyżką w porównaniu z poprzednimi podwyżkami.

Tego dnia zdecydowanie królowały spadki w sektorze technologicznym, podobnie jak dzień wcześniej. Wśród najbardziej tracących znalazły się takie spółki jak Tesla, Meta (były Facebook) czy Amazon. W ciąg dnia można było dostrzec również spadki ceny ropy naftowej. Niepewność gospodarcza nadal ciążyła na globalnych rynkach towarowych, a presja inflacyjna wzrosła po ostatnich danych w Stanach Zjednoczonych.

wykres Kurs indeksu Nasdaq 100 07.12.2022
Kurs indeksu Nasdaq 100 07.12.2022

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w kontrakty FUTURES

Sprawdź ofertę Interactive Brokers

Dodatkowo pozostając w temacie czarnego złota silniejsze od oczekiwań dane z rynku pracy i skromne ożywienie w krajowym sektorze usług również pomogły na krótko odsunąć obawy o recesję, pozwalając Rezerwie Federalnej na ruch w kierunku zacieśnienia polityki monetarnej. Jednak utrzymujące się obawy o spowolnienie gospodarcze nadal rosły w wiodących gospodarkach zachodnich, podczas gdy rynki walczyły o kierunek po niedawno nałożonym pułapie cenowym na rosyjski surowiec, który może ograniczyć jego podaż.

Finałem dnia był zatem spadek indeksu Dow Jones na zamknięciu o nieco ponad 1% co przełożyło się w przypadku tego indeksu na spadek rzędu 350 punktów. Natomiast indeks technologiczny, Nasdaq 100 odnotował spadek rzędu 2,1% co oznaczało spadek rzędu 237 punktów. Na koniec indeks S&P 500 spadł o 1,44%.

Autor poleca również:

Bossa

Sponsorem publikacji jest Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułŚrodowe kursy walut – dolar, funt, frank i euro – 07 grudnia 2022 roku
Następny artykułEuropejskie VC stawiają na gaming Web3. Elympics wygrał pitch contest Next Block Expo
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.