Naga MarketsNasdaq 100 pobił rekord wszech czasów, BTC zniósł wszystkie potencjalne zyski wypracowane w 2021 r.Inwestorzy w USA wyczekiwali wczoraj na wystąpienie Jerome’a Powella. Szef Rezerwy Federalnej swoim przekazem mógł poprawić nastroje na Wall Street. Indeks Nasdaq 100 pobił rekord wszech czasów, a kapitalizacja rynkowa spółki Microsoft po raz pierwszy w historii osiągnęła wartość 2 bln dolarów.

Nasdaq 100 z nowymi rekordami, Powell nie zawiódł rynków

Powell w swoim wystąpieniu w Kongresie potwierdził, że bank centralny USA zamierza wspierać szerokie ożywienie na rynku pracy, zaznaczając, że nie będzie podnosił stóp procentowych tylko ze względu na obawy przed nadchodzącą inflacją. Dodał, że Fed chciał jedynie zasygnalizować gotowość do walki z inflacją, nie podejmując żadnych kroków w celu wycofania stymulacji z czasów kryzysu. Inflacja z kolei ma być jedynie przejściowa, a ożywienie gospodarcze ma być trwałe i silne.S&P 500 wzrósł wczoraj o 0,5 proc. i znalazł się zaledwie o 0,2 proc. od nowego rekordu wszech czasów na zamknięciu. Nasdaq zaś osiągnął nowy rekord na poziomie 14 253 punktów, rosnąc o 0,8 proc. Kontrakty terminowe na amerykańskie akcje zdają się również rosnąć o poranku w środę.

Ropa trzyma cenę, OPEC+ zapowiada zwiększenie produkcji

Wysoko, bo na poziomach z września 2018 r., utrzymują się również ceny ropy naftowej. Mogą na to wpływać doniesienia, że OPEC+ rozpoczął rozmowy na temat stopniowego zwiększania produkcji od sierpnia. Od maja do lipca kartel przywrócił już na rynek 2,1 mln baryłek dziennie, sygnalizując ciągłe umacnianie się fundamentów rynkowych i odbudowę popytu na ropę.

Dane API pokazały, że zapasy ropy w USA spadły o 7,2 mln baryłek w tygodniu zakończonym 18 czerwca, po spadku o 8,5 mln w poprzednim tygodniu i wobec oczekiwań rynkowych spadku o 3,6 mln.

Z danych agencji EIA wynika, że równoważenie rynku ropy może nastąpić dopiero pod koniec 2021 i na początku 2022 r., a obecne zwiększanie podaży przez OPEC nadal nie zaspokoi w pełni zwiększającego się w sezonie letnim popytu.

Bitcoin poniżej 30 tys. dolarów, ale tylko na chwilę

Na rynku kryptowalut notowania bitcoina spadły wczoraj poniżej 30 tys. USD. Tym samym BTC zniósł wszystkie potencjalne zyski wypracowane w 2021 r. Jednak cena największej kryptowaluty zagościła poniżej tego poziomu tylko przez chwilę, aby następnie odnotować w kilka godzin ponad 15-procentowy rajd do 34 000 USD.

Zarówno spadkom, jak i wzrostom towarzyszył bardzo wysoki obrót, wskazując na możliwość najpierw aktywacji zleceń sprzedaży z limitem w rejonie majowego minimum, aby następnie doprowadzić do short squeezu tych, którzy zdecydowali się zagrać na spadki po zejściu poniżej 30 tys. USD. Poziom majowego dołka ponownie może zatem stać się kluczowym wsparciem na BTC/USD.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: akcje enea | pkobp notowania | złoty kurs | gpw | bank handlowy akcje | dino kurs | akcje dom development |


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here