Naga MarketsLogo Nasdaq na Times SquareGłówne rynki akcji w Stanach Zjednoczonych zamknęły się w piątek w dosyć nieoczywisty sposób. Inkdesy S&P 500 oraz Dow Jones spadały, podczas gdy technologiczny Nasdaq 100 wygenerował 0,55% wzrost przekraczając strefę 16,6 tys. punktów. W ubiegłym tygodniu kluczową informacją dnia była decyzja Izby Reprezentantów, która przyjęła proponowaną ustawę o wydatkach w napiętym głosowaniu, które po raz kolejny pokazało dwupartyjne różnice zdań.

  • Amerykański indeks technologiczny wygenerował w piątek jako jedyny wzrost
  • S&P 500 oraz Dow Jones zostały w tyle za Nasdaq 100
  • Izba Reprezentantów przyjęła proponowaną ustawę o wydatkach w napiętym głosowaniu
  • Prezydent USA uważa, iż “trochę potrwa, zanim ustawa przejdzie przez Senat”
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

Nasdaq 100 na kolejnych, rekordowych poziomach

W piątek Wall Street nie wyglądało jakby wszystkie indeksy były ze sobą spójne. Indeks Dow Jones Industrial Average stracił tego dnia 0,75% co przekłada się na blisko 270 punktów zaś S&P 500 spadł o 0,14% z najsilniej tracącą spółką o 6,28% w postaci Devon Energy Corporation. Jako jedyny utrzymywał tempo wzrostów technologiczny Nasdaq 100, który wzrósł o 0,55% po rozpoczęciu sesji od rekordowego poziomu 16.600 punktów.Tego dnia również Izba Reprezentantów przyjęła proponowaną ustawę o wydatkach w napiętym głosowaniu, które po raz kolejny pokazało dwupartyjne różnice zdań. Głosowanie zakończyło się zwycięstwem Demokratów 220-213 i spełniło życzenie prezydenta Joe Bidena, aby ustawa została przyjęta przed Świętem Dziękczynienia. Z kolei Rep. Jared Golden był jedynym Demokratą, który głosował przeciwko ustawie ze względu na obawy dotyczące zmian w przepisach podatkowych, które byłyby korzystne dla bogatych, ale nie wykluczył głosowania za ustawą, gdy ta przejdzie do Senatu.

wykres Kurs indeksu Nasdaq 100 H1 22.11.2021
Kurs indeksu Nasdaq 100 H1 22.11.2021

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w kontrakty futures:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

Idąc dalej prezydent Joe Biden skomentował, że uważa on, iż “trochę potrwa, zanim ustawa przejdzie przez Senat”. “Podpiszę ją. Kropka“, powiedział w krótkim wystąpieniu po powrocie do Białego Domu po powrocie ze szpitala. Skomentował też krótko ten fakt mówiąc, że podpisze proponowaną ustawę o wydatkach, która przeszła przez Izbę Reprezentantów, nawet w przypadku, gdy klauzula o płatnych urlopach rodzinnych nie znajdzie się w jej ostatecznej wersji.

Autor poleca również:

Sponsorem publikacji jest Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here