Naga MarketsNarodziny nowych ulubieńców WallStreetBets - czyli igranie z ogniemJeszcze przed rokiem trudno było dostrzec taki pęd inwestorów detalicznych, jak ostatnio w kwestii skupowania konkretnych spółek. Zwykle, skupowane są one tylko dlatego, że więksi gracze rynkowi kładą zakłady o to, że spółki te upadną w niedalekiej przyszłości. Tak właśnie było zarówno z głośną spółka GameStop (GME) czy AMC Entertainment Holdings (AMC), na których instytucje położyły krzyżyk shortując akcje. Czy obecnie tworzy się nowy trend wśród inwestorów detalicznych szukania spółek, które obwarowane są pozycjami krótkimi?

  • Trend wśród inwestorów detalicznych staje się już powoli regułą
  • Zdaje się, że jedynym kryterium wyboru skupowanych spółek jest ich shorcenie przez większe instytucje
  • To ogranie z ogniem – twierdzą analitycy z Wall Street
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Inwestorzy poszukujący innych spółek wybierają zwykle te najbardziej shortowane przez instytucje

Podczas gdy rynek akcyjny przechodzi do coraz to wyższych zakresów i można powiedzieć, e hossa trwa w najlepsze – nie ma obecnie wrażenia, aby inwestorzy detaliczni wycofywali się z rynki w obawie przed ewentualnym wystąpieniem korekt. Wręcz przeciwnie: detaliści znaleźli sobie nowy sposób na dobór spółek, które mogą generować ponadprzeciętne stopy zwrotu.Jaki to sposób? Wybieranie spółek, które mogą upaść oraz takich, na które duże instytucje kładą krzyżyk w postaci stawiania zakładów, że upadną (short).

20 najsilniej shortowanych spółek w USA. Źródło: Bloomberg

Właśnie takie są najlepsze, wybierane przez inwestorów detalicznych i rozgłaszane na forach typu Reddit czy Twitter do skupowania. Niewiele trzeba, aby rzesza traderów rzucała się w pogoni za skupowaniem takich akcji.

Nie wszystkie spółki z dużą ilością krótkich pozycji zyskiwały w przeszłosści. Źródło: Bloomberg

W perspektywie relatywnie krótkiego czasu zakłady typu WallStreetBets wypromowały się i pokazały, że niewiele tak naprawdę trzeba, by inwestorzy zainteresowali się daną spółką. Przed tym jednak ostrzegają analitycy Wall Street mówiąc, że to nic innego jak igranie z ogniem.

– Nie mogę sobie wyobrazić, że taki typ inwestowania będzie trwał w tej samej formie lub w ten sam sposób przez dłuższy czas. To, że coś jest shortowane, nie oznacza, że kupowanie tego wyjdzie na dobre, to igranie z ogniem – powiedział Barry Schwartz, główny dyrektor inwestycyjny w Baskin Wealth Management.

Odpowiedni moment wejścia w spółkę ma znaczenie. Pokazuje przykład notowań Clover. Źródło: Bloomberg

Analityk ma w tym rację. Jak wynika z opinii inwestorów detalicznych – głębsza wiedza na temat spółek wcale nie jest potrzebna do tego, aby zainteresować się jej skupowaniem. Wystarczy tylko, aby spółkę odpowiednio przedstawiać na forum, zagrzać do skupowania ulicę i już.. akcje potrafią być wywindowane od kilkuset do kilku tysięcy procent. Do czasu, kiedy na rynek nie wkroczy większy gracz, ponownie spychając rynek tam, gdzie powinien pierwotnie się znajdować.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here