Naga Marketsmonety xrpNarodowy Bank Kuwejtu (NBK) uruchomił produkt do płatności transgranicznych oparty na technologii blockchain RippleNet. Informację podano oficjalnie 27 grudnia.


Założony w 1952 r. NBK jest największą instytucją finansową pod względem aktywów w Kuwejcie. Zgodnie z raportem rocznym banku za 2017 rok, NBK ma ponad 86,3 mld USD aktywów.

Pionier

Teraz NBK wdrożył produkt “NBK Direct Remit”, który ma usprawnić płatności międzynarodowe. Całość jest oparta na technologii blockchain RippleNet.

Dimitrios Kokosioulis, zastępca dyrektora generalnego ds. operacji grupowych i technologii, powiedział, że rozwiązanie oparte na blockchain pozwoli teraz klientom banku “dokonywać przelewów w ciągu kilku sekund”. Kolejną zaletą jest to, że mogą to robić “o każdej porze dnia.” Kokosioulis dodał też, że usługa będzie również dostępna w Jordanii. To nie koniec ekspansji. Produkt ma być następnie wdrażany w innych krajach.

Podboje Ripple

W listopadzie br. malezyjski gigant kredytowy CIMB Group Holdings Bhd dołączył do RippleNet. Firma integruje teraz produkt XCurrent firmy Ripple, czyli oprogramowanie służące do przyspieszenia płatności transgranicznych.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Również w tym miesiącu japońska firma świadcząca usługi bankowe i finansowe Mitsubishi UFJ Financial Group Inc. oświadczyła, że ​​wykorzysta technologię Ripple do stworzenia nowej transgranicznej usługi płatności. W projekcie ważną rolę ma odegrać też partnerstwo z brazylijskim Banco Bradesco. Nowy, planowany produkt ma na celu “pomóc bankom” w kwestii “komercjalizacji szybkiego, przejrzystego i identyfikowalnego rozwiązania w zakresie płatności transgranicznych [zachodzących] między Japonią i Brazylią”.

W październiku firma Ripple uruchomiła też platformę rozrachunkową w czasie rzeczywistym xRapid do użytku komercyjnego. xRapid to platforma zaprojektowana w celu przyspieszenia płatności międzynarodowych, eliminując przy tym konieczność posiadania wcześniej opłaconego konta nostro.

Ekspansja Ripple Labs powoduje, że token firmy zyskuje na wartości. Dziś jest już na drugim miejscu na CoinMarketCap po bitcoinie, ale przed ethereum. Główny strateg Ripple Labs twierdził niedawno nawet, że token firmy XRP jest używany w większym stopniu niż BTC i że technologia najstarszej kryptowaluty jest… słaba.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here