Naga MarketsNapiwki w bitcoinie na Twitterze już dostępne, razem z zweryfikowanymi awatarami NFTTwitter od czwartku akceptuje płatności oparte na bitcoinie (BTC), oferując wsparcie dla portfeli Lightning, jako część większego planu wspierania twórców w ramach swojej platformy społecznościowej. Od teraz napiwki twitterowe można przesyłać również w BTC, poinformowała platforma.

Bitcoin na Twitterze w formie napiwków

Firma ogłosiła nowe funkcje w rozmowie z dziennikarzami 23 września zauważając, że „bitcoina działa bez globalnych barier” i deklarując, że inicjatywy kryptowalutowe pozwolą firmie uczestniczyć w „rozwijającej się zdecentralizowanej branży cyfrowych aktywów”.Użytkownicy Twittera będą mieli dwie opcje, wykorzystania bitcoina. Pierwsza z nich dostępna jest za pośrednictwem menu opcji płatności, które obejmują Square’s Cash App i Go Fund Me, które pozwolą użytkownikom wysyłać napiwki na adresy BTC lub pieniądze w bardziej konwencjonalny sposób.

Druga opcja działa za pośrednictwem Strike, aplikacji do płatności BTC zbudowanej na bazie Lightning Network – tak zwanej usługi warstwy 2, która ma na celu zwiększenie szybkości i zmniejszenie kosztów transakcji w sieci Bitcoina.

Twitter poinformował, że napiwki w BTC są dostępne od czwartku dla każdego użytkownika, który korzysta z urządzenia z systemem iOS, i że wsparcie dla urządzeń z systemem Android pojawi się w najbliższej przyszłości.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Twitter i własne tokeny NFT

Ogłoszenie firmy obejmowało również plany „zbadania NFT do uwierzytelniania użytkowników. NFT, znane również jako niezamienne tokeny, pozwalają tworzyć unikatowe cyfrowe artefakty oparte o blockchain.

invest

Twitter zaprezentował poniższy obraz, zatytułowany „Twitter NFTs”, ale podał niewiele szczegółów na temat tego, co dokładnie firma zamierza zrobić z tymi tokenami.

Napiwki w bitcoinie na Twitterze już dostępne, razem z zweryfikowanymi awatarami NFT

– To sposób na wsparcie twórców tworzących sztukę ze znaczkiem demonstrującym autentyczność. Pozwalając ludziom na podłączenie swoich portfeli BTC, pozwalamy również pokazywać swoje NFT na Twitterze – powiedziała szefowa Twittera, Esther Crawford.

Crawford stwierdziła również, że NFT mogą występować w formie odznak i „sprawiają, że wizualnie jasne jest, że jest to uwierzytelniony awatar”- sugerując, że narzędzia mogłyby uzupełnić istniejący system Twittera oferujący niebieskie znaki kontrolne dla niektórych użytkowników.

Firma ogłosiła również szereg innych aktualizacji produktów, w tym planowane rozszerzenie limitu 280 znaków na jednego tweeta, jak również wprowadzenie funduszu wsparcia twórców, którzy korzystają z platformy.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: średni kurs hrywny nbp | akcje allegro | bitcoin cena wykres | ropa kurs | funt euro | kurs jena | stalprodukt notowania |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:
Poprzedni artykułBoryszew przesunął publikację nowej strategii na II kwartał 2022 r.
Następny artykułApple prezentuje nowego iPhone’a. Spodziewane są spadki sądząc po historii notowań
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here