Naga Marketsusa chiny wojna handlowaW piątek nastroje rynkowe ulegają pogorszeniu, gdyż nowe informacje związane z negocjacjami handlowymi USA-Chiny nie są dobre. JPY i CHF wracają do umocnienia, nasila się presja na walutach ryzykownych. Indeksy w Chinach dołują.

  • Pomimo czwartkowego łapania oddechu w pozytywnym klimacie, inwestorzy pozostają nerwowi i mają ku temu powody. Według komentarzy z chińskich mediów w piątek Pekin może nie być zainteresowany kontynuowaniem negocjacji, gdyż nie widzi „szczerości” w podejściu prezydenta USA Donalda Trumpa.
  • Indeks Shanghai Composite traci dziś 1,9 proc., a USD/CNH skoczył do 6,94. Napięcia przenoszą się też na inne rynki przesuwając kapitał ku bezpiecznym aktywom (JPY, CHF, USD) od bardziej ryzykownych (AUD, NOK).
  • USD/JPY zawraca z 110 do 109,60; EUR/USD obniżył się do 1,1170. AUD/USD złamał 0,69 (jest 0,6880).

pastedGraphic.png

Zmiana wartości walut G10 vs USD od początku dnia; Źródło: TMS NonStop

  • W Azji większość rynków akcyjnych jest w czerwieni. Wyróżnia się za to japoński Nikkei225, który rośnie o 1 proc. w ślad za silną sesją na Wall Street w czwartek (S&P500 +0,89 proc.). Mimo to zwyżki są tylko połową tego, co było przed doniesieniami z Chin.
  • Złoto z ledwością korzysta na rosnącej awersji do ryzyka i pozostaje przy czwartkowych minimach na 1287.
  • Ropa naftowa znajduje wsparcie w rosnących napięciach geopolitycznych na Bliskim Wschodzie i dyskusjach o możliwej wojnie USA z Iranem. WTI zatrzymała zwyżki pod 63,4 USD/b.
    Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego
    TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here