Naga MarketsBank Rezerw Australii (RBA) przedłużył w tym miesiącu program QE, spoglądając jednym okiem na wartość dolara australijskiego. Aktywa w AUD były od dawna przedmiotem transakcji typu carry trade i wydaje się, że prezes RBA Lowe cały czas ma na uwadze. RBA chciałby wzrostu inflacji płac, z drugiej strony różne głosy rynkowe brzmią ostrożnie, jeśli chodzi o inflację cen aktywów. Ekonomiści z Rabobanku trzymają się swojej prognozy 0,76-0,77 dla pary AUD/USD w nadchodzących miesiącach.

  • Polityka RBA w połączeniu z obawami dotyczącymi napięć handlowych z Chinami utrzyma AUD/USD w konsolidacji
  • RBA prognozuje, że gospodarka powinna odzyskać swój rozmiar z końca 2019 r. do połowy tego roku
  • Bank centralny dało do zrozumienia, że ​​nie podniesie stóp procentowych, dopóki rzeczywista inflacja nie znajdzie się „w sposób trwały w zakresie docelowym od 2 do 3 procent”

Kurs dolara (AUD/USD): polityka RBA i napięcia z Chinami ograniczą aussiego – Rabobank

Podtrzymujemy naszą opinię, że polityka RBA w połączeniu z obawami dotyczącymi napięć handlowych z Chinami pozwoli utrzymać konsolidację nad AUD/USD – napisano w raporcie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Działania polityczne podjęte przez RBA w tym miesiącu mogą spowodować, że byki w AUD skapitulują. Jednak perspektywy dla AUD/USD będą determinowane także przez inne czynniki. Należą do nich napięcia handlowe między Chinami, a Australią, które będą umiarkowanie ciążyć na AUD w tym roku oraz na względnym tempie reflacji w gospodarkach Stanów Zjednoczonych i Australii.

Tymczasem RBA prognozuje, że gospodarka powinna odzyskać swój rozmiar z końca 2019 r. do połowy tego roku, a prognozy wzrostu PKB na 2021 i 2022 r. mają wynieść 3,5%.

Ta perspektywa sugeruje możliwość wycofania się RBA z nadzwyczajnych środków luzowania poprzedzając działania Fed, co może spowodować wzrost kursu AUD/USD. Istnieje jednak szereg ryzyk – dodano.

Bank Rezerwy Australii dało jasno do zrozumienia, że ​​nie podniesie stóp procentowych, dopóki rzeczywista inflacja nie znajdzie się „w sposób trwały w zakresie docelowym od 2 do 3 procent”. Będzie to wymagało istotnego podniesienia inflacji płac. Oznacza to, że wskaźniki w Australii pozostaną niskie przez długi czas.

Biorąc pod uwagę, że polityka pieniężna jest obecnie ograniczonym narzędziem i niezdolność Australii do tworzenia przez lata jakiejkolwiek znaczącej inflacji płac, wątpliwe jest również, czy RBA może rzeczywiście osiągnąć „istotny” wzrost płac bez zmian strukturalnych na rynku pracy. Pod wieloma względami QE będzie okresem eksperymentalnym dla RBA – podsumowano.

Kurs AUDUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs AUDUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: forum gielda | forum giełda | bitcoin aktualności | notowania pkn |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here