Naga Marketsstock market sliderDolar australijski skoczył po nieoczekiwanym wyniku wyborów parlamentarnych w Australii. Zaskakujący wzrost PKB w Japonii przyniósł niewielką reakcję JPY. Weekend nie przyniósł postępów w rozmowach USA-Chiny. Ropa rośnie z pomocą OPEC


  • W Australii dotychczas rządząca Koalicja Liberalno-Narodowa wygrała wybory parlamentarne, choć sondaże wskazywały, że władze przejmie Partia Pracy. Wynik zdjął z Australii ryzyko wprowadzenia przez PP nowej polityki gospodarczej, która byłaby mniej przyjazna dla biznesu i osłabi wzrost gospodarczy. Innym ryzykiem jest mniejszościowy rząd, gdyż Koalicja zdobyła tylko 74 głosy na 151 miejsc w Izbie Reprezentantów (głosy jeszcze są liczone). Uzyskała też tylko 39 miejsc w Senacie (76 miejsc).
  • AUD/USD otworzył się luką na 0,6933, cofnął pod 0,69, a teraz stabilizuje się pod 0,6920.
  • Z Japonii uzyskaliśmy dużą niespodziankę w odczycie PKB a I kw. Gospodarka nieoczekiwanie wzrosła o 0,5 proc. k/k, podczas gdy zakładano skurczenie się o 0,1 proc. USD/JPY wzrósł skromne 10 pipsów pod 110,20. Niekki225 rośnie o 0,3 proc.
Zmiana wartości walut G10 vs USD od początku dnia; Źródło- TMS NonStop
Zmiana wartości walut G10 vs USD od początku dnia; Źródło- TMS NonStop
  • Na szerszym rynku mamy stabilizację przy braku świeżych informacji w odniesieniu do rozmów handlowych USA-Chiny, choć polityka handlowa pozostaje tematem nr 1. Jeszcze w piątek sentyment rynkowy został wsparty doniesieniami, że USA zniosą cła na import stali i aluminium z Kanady i Meksyku pod warunkiem, że kraje te nie staną się pośrednikiem w imporcie stali z Chin.
  • Indeks chińskiej giełdy Shanghai Composite traci jednak 1 proc. przy spadkach spółek technologicznych, które negatywnie zareagowały na informację, że właściciel Google Alphabet Inc. zawiesił współpracę z Huawei po tym, jak chińska spółka została wpisana przez Biały Dom na czarną listę.
  • Napięcia geopolityczne na Bliskim Wschodzie podbijają ceny ropy naftowej i dziś WTI rośnie o 1,1 proc. do 63,5 USD/b. Temperaturę podniosły tweety prezydenta Trumpa, który w weekend zagroził, że konflikt z Iranem będzie „oficjalnym końcem” tego kraju.
  • Dodatkowo minister energii Arabii Saudyjskiej powiedział, że wśród członków OPEC panuje konsensus, że ograniczenia wydobycia powinny zostać utrzymane dla redukcji zapasów.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here