Naga MarketsWarszawska grupa znalazła się wśród podmiotów docenionych w prestiżowym plebiscycie organizowanym przez Polską Agencję Przedsiębiorczości, Dziennik Gazeta Prawna, oraz Gazetę Wyborczą.

  • Spółka ogłosiła m.in, że już w przyszłym roku jedna z jej spółek-córek rozpocznie badania kliniczne innowacyjnego leku na raka jajnika, Pol-Epi, razem z wraz z Narodowym Instytutem Onkologii.
  • Celem NanoGroup jest zaoferowanie polskim i światowym pacjentom celowanej nanotechologicznie terapii na raka jajnika, a później także innych innych nowotworów.
  • Władze spółki podkreślają, że obecnie praktycznie wszystkie leki onkologiczne podawane pacjentom w Polsce pochodzą z importu, a ich ceny często przewyższają możliwości narodowego ubezpieczyciela

NanoGroup komentuje nominację do PNI

NanoGroup opracowało również innowacyjny płyn do przedłużonego przechowywania organów do transplantacji NanOX we współpracy z American Heart of Poland oraz Szkołą Główną Gospodarstwa Wiejskiego. Celem projektu jest przedłużenie czasu przechowywania organów do transpalntacji nawet do 5 dni.

– Ta nominacja jest dla naszej spółki ogromnym wyróżnieniem, a zarazem dowodem na to, że opracowywanie innowacji biotechnologicznym jest doceniane przez specjalistów oraz znawców rynku. Cieszymy się, że za sprawą naszej działalności biotechnologia jako dziedzina stanie się lepiej rozpoznawana w Polsce, a co za tym idzie – że inwestorzy stają się coraz bardziej skłonni do inwestowania w nią – mówi Marek Borzestowski, prezes NanoGroup.

Zainteresowanie działalnością spółki wyraźnie wzrosło także w czerwcu, kiedy ogłoszono, że opracuje ona dla firmy Marion innowacyjną technologię, która nada produkowanym przez gdyńską firmę maseczkom ochrony osobistej i chirurgicznym właściwości biobójcze. W ramach umowy NanoGroup zobowiązało się opracować koncepcję technologii modyfikacji maseczek ochronnych, wykonanie partii testowych nowych produktów, i wdrożenie opracowanej technologii na linii produkcyjnej wraz z opracowaniem metodologii i doborem urządzeń do procesu kontroli jakości nowych produktów.

Polska Nagroda Innowacyjności jest programem gospodarczym prowadzonym przez Polską Agencję Przedsiębiorczości i redakcję „Forum Przedsiębiorczości”. Nagrodę otrzymują najbardziej innowacyjne oraz kreatywne uczelnie, instytuty, firmy i instytucje działające w Polsce. To podmioty, których praca badawczo-rozwojowa znajduje zastosowanie w różnych gałęziach gospodarki, przyczyniając się do jej rozwoju.

W skład NanoGroup wchodzą trzy spółki zależne: NanoVelos S.A., NanoSanguis S.A., NanoDesmos S.A., w których prowadzony jest rozwój czterech zaawansowanych projektów biotechnologicznych. W ramach działalności NanoGroup prowadzone są badania naukowe i prace rozwojowe w dziedzinie nowoczesnych technologii medycznych, takich jak biotechnologia, nanotechnologia, farmakologia oraz diagnostyka medyczna. NanoGroup S.A. zadebiutowała na Głównym Rynku GPW w grudniu 2017 roku.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPrzychody Asbisu wzrosły wstępnie o ok. 30% r/r do ok. 206 mln USD w sierpniu
Następny artykułObawy o kolejny lockdown uderzają w cenę ropy. Libia ponad trzykrotnie zwiększy produkcję
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here