Naga MarketsNanoGroup uzyskało informację o przebiegu Scientific Advice prowadzonych przez spółkę zależną – NanoVelosOtrzymany przez NanoVelos Scientific Advice od europejskiego regulatora rynku farmaceutycznego EMA określił mapę drogową dla spółki. W naszej ocenie zakres badań wpłynie na realizację planów rozpoczęcia badań klinicznych i musimy dokonać co najmniej 6 miesięcznych korekt harmonogramu. Regulator w większości przyjął proponowany przez spółę zakres prac i cieszy nas, że plan rozwoju innowacyjnego leku na raka został zweryfikowany przez organ dopuszczający leki do obrotu – mówi Marek Borzestowski, prezes NanoGroup.

NanoGroup z odpowiedziami o przebiegu badań

Scientific Advise EMA odniósł się do pytań skierowanych przez NanoVelos w zakresie proponowanych protokołów i zakresu dalszych badań przedklinicznych w standardzie GLP i tym samym wytyczył szczegółową mapę drogową dalszych badań.

W zakresie badań farmakokinetyki, dystrybucji kandydata na lek, EMA zaakceptowała proponowany zakres badań po uwzględnieniu proponowanych modyfikacji.

W zakresie dotyczącym podawania dawki wielokrotnej, w ocenie toksyczności kandydata na lek, EMA zaleciła wykonanie badań dodatkowych z wielokrotnym podaniem leku gryzoniom i gatunkowi innemu niż gryzonie, z sugerowanym okresem obserwacji od 6 do 9 miesięcy.

W zakresie dotyczącym ostrej toksyczności jednego ze związków tworzących nanocząstkę, zgodził się z sugestią NanoVelos S.A., że ocena powinna odbywać się w odniesieniu do całej nanocząstki, a nie wolnego związku, co ma istotny wpływ na czas oraz koszty badań – mówi dr Adam Kiciak.

Regulator zalecił dodatkowe eksperymenty w odniesieniu do dotychczas wykonywanych badań efektywności kandydata na lek, które były prowadzone w Białymstoku.

Obecnie spółka NanoVelos S.A. zleciła wycenę dodatkowego zakresu badań wskazanego przez SA.

O dalszym przebiegu badań spółka będzie informowała w drodze kolejnych raportów bieżących.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułAkcjonariusze T-Bull zdecydują 27 VII o niewypłacaniu dywidendy z zysku za 2019
Następny artykułMirbud: Akcjonariusze Expo Mazury zdecydowali o rozwiązaniu i likwidacji spółki
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here