Naga MarketsNanogroup: szczepionkowy falstart notowań, silne spadki po sporym rajdzieJak się okazuje nie trzeba inwestować w akcje GameStop, aby przeżyć giełdowy roller-coaster. Jak widać okazji do szalonej przejażdżki nie brakuje także na polskim rynku, a prawdziwe spekulacyjne emocje na warszawskim parkiecie w środę stworzyły notowania Nanogroup. Spółka stara się skorzystać z COVIDowej hossy, a w kuluarach pojawiają się informacje o szczepionce na COVID. Nie wiadomo jeszcze jednak, czy produkowanej przez polską spółkę.

  • Nanogroup jest grupą polskich spółek biotechnologicznych
  • Zeszłej jesieni, kurs akcji spółki zaliczył spory rajd, który w październiku wyniósł notowania do nawet 13 zł.
  • Zwyżka ta wywołana była informacjami związanymi z produkcją maseczek z warstwą zabijającą wirusy.

Nanogroup: środowa sesja pełna emocji

Akcje Nanogroup rozpoczęły środową sesję od kontynuacji wzrostów z wtorku, gdy obserwowaliśmy zwyżkę kursu o ponad 38%. Zdawało się, że historia powtórzy się w środę, a walor ponownie zahaczy o górne widełki.

Te artykuły również Cię zainteresują
Nanogroup: szczepionkowy falstart notowań, silne spadki po sporym rajdzie
Notowania Nanogroup. Źródło: tradingview.com

Tak właśnie się stało, a notowania po raz kolejny zatrzymane zostały na samym początku sesji. Wizja kolejnych spektakularnych wzrostów skusiła inwestorów liczących na kolejny dzień gigantycznego rajdu kursu Nanogroup, jednak tuż po odblokowaniu handlu na poziomie 8,60 zł, przewaga strony podażowej drastycznie załamała notowania, które runęły do zaledwie 6,15 zł na końcu sesji.

To oznacza, że walor zakończył dzień z 10-proc. spadkiem, a duża grupa inwestorów “ubrana” została w drogie akcje. Nie po raz pierwszy zresztą w historii notowań Nanogroup.

Powodem zwyżki są spekulacje na temat nowej szczepionki na COVID, w produkcję/dystrybucję której zaangażowana miałaby być jedna ze spółek z Nanogroup.

– Nie wiadomo jednak, czy któraś ze spółek miałaby prowadzić badania nad szczepionką, czy jednak spółka miałaby zajmować się dystrybucją czy wykupić w jakiś sposób udziały w produkcji różnych szczepionek na świecie. – pisali we wtorek analitycy XTB.

– Obecnie mamy do czynienia z dystrybucją 2-3 szczepionek, natomiast prowadzone są prace nad ok. 20 szczepionkami. Oprócz tego, spółka zajmuje się obecnie badaniami nad lekiem na raka jajnika. – dodali eksperci z X-Trade Brokers.

Spółka uzyskała także patent na maseczkę z warstwą biobójczą, która ma eliminować wirusa przed dostaniem się do dróg oddechowych.

– Projekt ten jest w bardzo zaawansowanym stadium i sprzedaż maseczek ma rozpocząć się pomiędzy I i II kwartałem tego roku. – piszą analitycy XTB.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania jsw | orlen kurs akcji | jakie akcje kupić 2020 | kur dolara | bitcoin notowania |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here