Naga MarketsNanoGroup: Po pandemii COVID-19, choroby nowotworowe zaatakują ze zdwojoną siłą!We wtorek, 27 października odbyła się rozmowa z prezesem spółki NanoGroup S.A. – Markiem Borzestowskim. W jej trakcie redaktor pytał o nową, innowacyjną technologię maseczek ochronnych o właściwościach biobójczych. Poznaliśmy odpowiedź na pytania: na czym polega wyjątkowość tych maseczek, kiedy maseczki będą dostępne w sprzedaży, czy nowa seria akcji wzbudziła zainteresowanie inwestorów, na co spółka planuje przeznaczyć zebrane podczas emisji środki, a także jak COVID-19 zmienił rynek biotechnologiczny.

  • Prezes NanoGroup S.A. – Marek Borzestowski, odpowiedział w rozmowie na pytania redaktora Comparic24.tv – Krzysztofa Kamińskiego.
  • Akcje spółki, po opublikowaniu komunikatu o produkcji innowacyjnych maseczek, zyskały w krótkim czasie ponad 300%!
  • Spółka zdecydowała ostatnio o nowej emisji akcji serii H, po 4,07 zł. za sztukę.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zobacz również: Akcje Ekopol gwiazdą na parkiecie NewConnect. Rozmowa z Prezesem Zarządu Andrzejem Piecuchem

Akcje NanoGroup w ciągu tygodnia, spadły o blisko 50%

Do połowy października bieżącego roku, akcje NanoGroup nie cieszyły się wielką popularnością wśród inwestorów. Kurs przemieszczał się w ruchu bocznym i konsolidował na poziomie 3 zł. Informacja o opracowaniu innowacyjnej technologii maseczek ochronnych o właściwościach biobójczych przez spółkę zależną – NanoSanguis S.A., była przyczyną bardzo dynamicznych wzrostów, które trwały przez 3 giełdowe sesje, a ich skala to łącznie ponad 300%.

20 października, za 1 akcję spółki należało zapłacić ok. 13 zł. i był to historyczny szczyt notowań, w trakcie ponad 2-letniej obecności akcji spółki na Giełdzie Papierów Wartościowych. Druga połowa miesiąca to już spadki na walorach spółki, które zostały dodatkowo spotęgowane informacją o emisji nowych akcji serii H, podczas której cena 1 akcji w emisji została ustalona na poziomie 4,07 zł., który znacznie odbiegał od kursu akcji na giełdzie.

Zobacz również: Skala działalności Mercator Medical może wzrosnąć kilkukrotnie: Czat z W. Żyznowskim

Notowania NanoGroup z ostatniego miesiąca. Źródło: tradingview.com

We wtorek, po godzinie 14, walory NanoGroup tracą 4,6%, a kurs akcji oscyluje w okolicach 7,25 zł. Obroty na walorach spółki przekroczyły 623 tys. zł.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here