Naga MarketsNanoGroup [NNG], Esotiq [EAH] – Gorące spółki dniaMiniony piątek był kolejną sesją z medialnym szumem wokół spółki NanoGroup. Była to też kolejna sesja silnych wzrostów i podwyższonych obrotów. Spółce sprzyja ostatnio otoczenie, gdyż firma nie wypuściła żadnych nowych informacji. Trzeba przyznać, że siła spółki tkwi w jej projektach, to jednak tematy na dalszą przyszłość. Obecna zwyżka wynika z kojarzenia przez inwestorów kilku faktów, których wspólnym mianownikiem jest NanoGroup. Po pierwsze, założyciel spółki, profesor Ciach staje się coraz bardziej medialną postacią, choćby z uwagi na prace nad polską szczepionką na COVID-19, która ma być wielokrotnie tańsza niż obecnie dostępne. Niby spółka nie ma z tym projektem nic wspólnego, ale przynajmniej świadczy to talentach jej założyciela. Po drugie, media obiegła informacja, że śladem innych krajów, możliwe będzie wprowadzenie rozporządzenia, które określi jakie typy maseczek są dopuszczalne.

    • NanoGroup w tle wielu pozytywnych informacji
    • Esotiq jako jeden z nielicznych, poprawił wyniki w czasie pandemii

Chodzi o to aby zapewnić profesjonalną ochronę, zamiast chusteczek czy szalików. W tym kontekście trzeba wspomnieć, że Ministerstwo Zdrowia mówiło w piątek o rozpoczęciu 3 fali zakażeń, co przełoży się zapewne na lepszą sytuacją dla spółek, które produkują maseczki. Akurat w ostatnich dniach do sprzedaży (m.in sieć Biedronka) trafiła biobójcza maseczka spółki, która sprzedaje się w zawrotnym tempie. Po trzecie, kwestia Polfy Tarchomin. Firma ta stara się pozyskać licencję na rozlewanie w Polsce szczepionki na COVID-19. Podobnie jak w przypadku polskiej szczepionki, informacja ta nie miałaby nic wspólnego z NanoGroup, gdyby nie fakt, że firmy ze sobą współpracują.

Te artykuły również Cię zainteresują
Nowa gwiazda 3 fali pandemii?

Spółka zależna NanoVelos rozwija projekt POLEPI czyli leku onkologicznego z precyzyjnym transportem do komórek nowotworowych. W zeszłym roku spółka zależna podpisała z Polfą Tarchomin list intencyjny o współpracy przy tym projekcie. Jak podała Polfa Tarchomin w piątek, lada moment ruszy budowa, wartej 450 mln zł, nowej fabryki do produkcji m.in. leków onkologicznych. Liczba pozytywnych zbiegów okoliczności dla NanoGroup jest spora, dlatego nie dziwi, że akcje wyraźnie drożeją.

nanogroup


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Lider “odzieżówki” w czasach koronawirusa

Również pozytywnie, po latach zastoju, dzieje się na akcjach producenta bielizny Esotiq, mimo że firma również nie wypuszcza ostatnio żadnych komunikatów, a na kolejny raport będziemy musieli jeszcze sporo poczekać. Skąd więc taki popyt na akcje? Otóż, spółka okazała się być jednym z głównych liderów szeroko pojętej branży odzieżowej w czasie pandemii. Kiedy traciły niemal wszystkie firmy z branży, Esotiq jako jeden z nielicznych, potrafił poprawić swoje wyniki.

Po za tym, spółka błyskawicznie i bardzo skutecznie przystosowała się do nowej rzeczywistości. Biorąc pod uwagę, że na wykresach straty odrabia choćby CCC, który mocno stracił na pandemii, tym bardziej nie powinno dziwić, że rośnie kurs Esotiq. Spółka powinna pokazać mocny raport całoroczny, na pewno jeden z lepszych w swojej branży. Trwa także program skupu akcji własnych, nie wiadomo czy zeszłoroczny zysk zostanie przekazany na dywidendę czy może na zwiększenie tego programu.

esotiq

Przypomnijmy, że tylko w III kwartale, spółka miała 3,3 mln zł zysku netto, co stanowi wzrost o 86% rok do roku. Sprzedaż w internecie wzrosła w tym czasie o 89% do 24,4 mln zł. Poprawił się także zysk netto za trzy kwartały w pandemii, który wzrósł z 3,33 mln zł do 4,45 mln zł. Taka dynamika stawia spółkę na czele branży, która była jedną z najmocniej obciążonych pandemią. Na wykresie, po styczniowej korekcie, pojawia się próba powrotu do wzrostów. Najbliższym celem powinny być szczyty z lat 2018-19 czyli okolice niemal 25 zł.

Przeczytaj również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: btc kurs | biomed-lublin akcje | kur dolara | bitcoin wykresy | euro dolar wykres |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here