Naga Markets

NanoGroup S.A. poinformowała, że NanoSanguis S.A. (spółka zależna) opracowała na rzecz Marion Sp. z o.o. z Gdyni innowacyjną technologię maseczek ochronnych o właściwościach biobójczych. Maseczki ochronne zostały wyposażone w powłokę biobójczą, aby zwiększyć – w porównaniu z tradycyjnymi maseczkami – ochronę przed zakażeniem wirusem SARS – CoV – 2 wywołującym chorobę COVID – 19.

NanoGroup S.A. opracowała na rzecz Marion Sp. z o.o. z Gdyni innowacyjną technologię maseczek ochronnych

Właściwości biobójcze maseczek zostały potwierdzone w wewnętrznych badaniach laboratoryjnych na partii testowej maseczek wykonanej przez NanoSanguis S.A. Obecnie, we współpracy z NanoNogroup, Marion sp. z o.o. pracuje nad procesem certyfikacji oraz uruchomieniem linii produkcyjnej maseczek. Maseczki trafią do sprzedaży po uzyskaniu niezbędnych atestów.Rola NanoGroup w przełomowym projekcie ma charakter kompleksowy i obejmuje prace od opracowania koncepcji technologii modyfikacji maseczek ochronnych, poprzez wykonanie partii testowych nowych produktów, aż po wdrożenie opracowanej technologii na linii produkcyjnej wraz z opracowaniem metodologii i doborem urządzeń do procesu kontroli jakości nowych produktów.

– Rozpoczęliśmy proces certyfikacji oraz ochrony patentowej technologii. Mam nadzieję, że nasza innowacja zapewni ludziom w Polsce a później w całej Europie dodatkową, wyjątkowo skuteczną ochronę przed wirusem COVID-19. Maseczki będą posiadać właściwości bakterio i wirusobójcze, dzięki którym będą zdecydowanie skuteczniejsze od powszechnie używanych na rynku. – mówi prof. Tomasz Ciach odpowiedzialny za rozwój technologii w NanoGroup S.A.

Firmy rozpoczęły proces zgłoszenia w Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.

– Opracowane przez naukowców NanoGroup maseczki z warstwą biobójczą dają nam przewagę technologiczną i umożliwią nam konkurowanie jakością produktu na rynku zdominowanym przez produkty chińskie. Zastosowanie innowacyjnych rozwiązań da nam przewagę konkurencyjną na wymagającym europejskich rynkach w obszarze ochrony zdrowia. Już teraz zainteresowanie naszym produktem jest większe niż moce pierwszych dwóch linii produkcyjnych które stawiamy. – mówi Waldemar Ostrowski, prezes Marion.

Umowa z Marion będzie miała wpływ na wyniki NanoGroup S.A. w 2020 r.

– Warunki umowy są objęte klauzulą poufności. Mogę jedynie powiedzieć, że wynagrodzenie składa się z części stałej, która wpłynie do spółki w tym roku i określonego procentu od sprzedawanych maseczek, które będzie wypłacane NanoGroup przez 7 lat od podpisania umowy. – mówi Marek Borzestowski, prezes NanoGroup S.A.

– Planujemy kontynuować współpracę z NanoGroup w obszarze realizacji strategii poszerzania asortymentu poprzez realizację zaawansowanych prac badawczo-rozwojowych. – dodaje Waldemar Ostrowski.Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


Poprzedni artykuł4Mobility wejdzie z usługą carsharingu do Krakowa pod koniec października
Następny artykułJaponia potrzebuje niemal 100 mld USD, by uratować gospodarkę
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here