Naga Markets


Kwiecień przyniósł nam silne wzrosty na USDJPY, tymczasem początek maja wiąże się z zauważalną korektą na wykresie popularnej pary. Test okolic 110,00 w środę uruchomił, zdaniem analityków Westpac, księgowanie zysków z długich pozycji. Mimo wszystko bank pozostaje stosunkowo byczy wobec USDJPY. 


A wszystkiemu winny Fed. Środowe oświadczenie Rezerwy Federalnej w sprawie obecnej sytuacji gospodarczej w Stanach oraz przyszłej ścieżki podwyżek stóp procentowych doprowadziły do zwiększonej sprzedaży dolara amerykańskiego. Trudno się dziwić, bowiem FOMC daje nam do zrozumienia, że kolejnych podwyżek stóp wcale nie można uznać za ‘pewnik’ – przekonują analitycy Westpac w swoim dzisiejszym komentarzu walutowym.

Dolar ma za sobą fantastyczny miesiąc w trakcie którego skorygował połowę spadków z listopada minionego roku wydaje się jednak, że bycze momentum powoli zanika. Nie oznacza to jednak powrotu USDJPY do spadków (…) Fed nadal jest jednym z niewielu banków centralnych zacieśniających swoją politykę monetarną, co w oczywisty sposób wpłynie na popyt na dolara  – czytamy w dzisiejszej publikacji Westpac. 

 

 

 

 

 

Analitycy rekomendują rozważenie wyjścia z długich pozycji po obecnych cenach i ponowne dołączenie do trendu gdy cena pokona opór w rejonie 110,00. Nie oczekujemy głębokich spadków, a raczej wyraźnej konsolidacji na obecnych poziomach – przekonuje Westpac. Potwierdzone przebicie 110,00 ma prowadzić w opinii analityków do testu rejonu 112,00.

Wykorzystaj analizę Westpac na platformie Naga Markets. Sprawdź wyjątkową ofertę brokera>>>Coinquista

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułStrategia EMA10/20 – Odliczam do otwarcia longów na AUDCAD
Następny artykułMAS wymaga centralnego rozliczania instrumentów pochodnych OTC
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here