Naga Marketsznaki drogowe z ostrzeżeniami dla inwestorów na tle niebaZgodnie z nowymi wytycznymi ESMA oferowanie i marketing opcji binarnych jest zakazane na terenie Unii Europejskiej. Amerykanie nie zakazują handlu na tych instrumentach, lecz uważnie patrzą na ręce wszystkim tym, którzy chcieliby choćby nagiąć federalne przepisy rynku finansowego. Przekonał się o tym Kevin Scott Antonovich, który ma do zapłaty $554 tys. w ramach kary finansowej i zadośćuczynienia poszkodowanym przez jego działania inwestorom. 


W toku śledztwa wszczętego przez amerykańskie Commodity Futures Trading Commission (CFTC) wobec Antonovicha wyszło na jaw, że mieszkaniec Cherry Grove w stanie Nowy Jork od końca września 2015 do sierpnia 2016 roku oszukał ponad 150 inwestorów, którzy przystąpili do jego funduszu.

Zdaniem śledczych, inwestor pozyskał w ten sposób kilkaset tysięcy dolarów, które miał pomnażać z wykorzystaniem opcji binarnych. Niemniej jednak Antonovich skusił się na uszczknięcie $100 tys. ze środków inwestorów i wykorzystanie ich do własnych celów. Chcąc uniknąć wykrycia, oskarżony o oszustwo dostarczał poszkodowanym sfałszowane dokumenty wskazujące, że ich środki są bezpieczne i gotowe do wypłaty w razie wykazania takiej woli.

Przeczytaj również: CFTC pod rządami Trumpa ukarało firmy na łącznie $900 mln

Co więcej, oszukani byli przekonani, że Antonovich będzie inwestował na giełdach regulowanych przez CFTC podczas gdy w rzeczywistości wszystkie transakcje dokonywane były u brokerów offshore, a oszust dostarczał inwestorom fałszywych statementów dowodzących wysokich zysków jakie miał osiągać. Sąd Rejonowy Wschodniego Dystryktu stanu Nowy Jork uznał Kevina Antonovicha winnego oszustwa i pogwałcenia przepisów Komisji za co skazał go na grzywnę $554 375. W podanej kwocie zawiera się już zadośćuczynienie dla wszystkich poszkodowanych.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here