Naga MarketsFOMC Już dzisiaj zakończy się kolejne posiedzenie amerykańskiego FOMC, po którym to posiedzeniu będziemy mieli dostęp do oświadczenia. Na co należy zwrócić uwagę?


 

Te artykuły również Cię zainteresują
1) Wskazówki dotyczące ewentualnej podwyżki w czerwcu 2016.

Obserwatorzy będą starali się wydobyć z oświadczenia jakąkolwiek wskazówkę dotyczącą możliwego zachowania FED podczas kolejnego posiedzenia w czerwcu. Niektórzy ekonomiście twierdzą nawet, że kolejna podwyżka stóp procentowych będzie poprzedzona oświadczeniem podobnym do tego z października 2015, w którym FED bardzo jasno wskazał na możliwą podwyżkę stóp podczas kolejnego posiedzenia.

2) Ocena zagrożeń gospodarczych.

Zazwyczaj w oświadczeniu zawarta jest ocena zagrożeń dla perspekty gospodarczych. W przypadku istnienia większego ryzyka co oznacza, że gospodarka ma niższą skuteczność w oświadczeniu zawarte było wyrażenie: “downside risks”. Oznacza to, że polityka fiskalna powinna być kontynuowana, ze względu na istniejące zagrożenia. Natomiast jeżeli pojawi się wyrażenie: “upside risks” będzie to sygnałem, że polityka pieniężna przynosi efekty i może zmierzać do normalizacji.

3) Perspektywy dla gospodarki światowej

FED uwzględnia również zagrożenia płynące z zewnątrz. Globalne wstrząsy finansowe oraz gospodarcze mogą zagrozić gospodarce USA na co FED również zwraca uwagę. W oświadczeniu ze stycznia FED jako na zagrożenie wskazywał niepewność dotyczącą kondycji chińskiej gospodarki oraz spadające ceny ropy.

4) Inflacja

W styczniu FED otrzymał kilka obiecujących wskazań dotyczących inflacji. Jednak szefowa FED Janet Yellen podczas marcowej konferencji przestrzegła przed zbytnią wiarą w te dane, za względu na ich ewentualną sezonowość. Środowe oświadczenie wskaże jak obecnie FED widzi inflację i jak obecnie są postrzegane pozytywne sygnały jakie miały pojawiły się w styczniu.


Jeżeli zamierzasz kupić książkę dotyczącą rynku kapitałowego, nie zapomnij skorzystać z promocji dla czytelników COMPARIC.PL – kod rabatowy do maklerska.pl 


5) Natomiast w czerwcu bardzo ważne będą kropki

Kolejnym istotnym czynnikiem, który należy obserwować będzie rozkład kropek w oświadczeniu FOMC. Kropki wskazują tempo normalizacji polityki pieniężnej i należy porównać je z poprzednim odczytem. Pojawi się on jednak dopiero po czerwcowym posiedzeniu ponieważ kropki publikowane, są na co drugim posiedzeniu. Duże osłabienie tempa normalizacji pojawiło się pomiędzy posiedzeniami z grudnia 2015, a z marca 2016. Poprzedni (marcowy) rozkład zamieszczony został poniżej.

abc1Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here