Naga MarketsLondynFunt szterling (GBP) prawdopodobnie od połowy września będzie spadał zgodnie z trendami politycznymi i gospodarczymi w Wielkiej Brytanii, według ekonomistów z Mizuho Banku. Tymczasem Bank Anglii (BoE) stanął w obliczu mocnych danych, gdy Wielka Brytania ponownie się otwiera, co może nakreślić stopniowe zmniejszanie stymulacji monetarnej i podwyżki stóp w 2022 roku. W efekcie GBP/USD powinien testować górne granice swojego ostatniego przedziału 1,36-1,40, zdaniem ekonomistów z Westpac.

Kurs GBP/USD: niepewność polityczna i gospodarcza dotkną funta – Mizuho

W wyniku Brexitu Wielka Brytania odnotowuje niedobór pracowników z UE. Dodatkowo lockdowny doprowadziły tego lata do znacznego niedoboru siły roboczej i chaosu logistycznego w kraju Wyspiarskim. Jednocześnie program urlopowy (w którym państwo wypłaca część pensji w celu utrzymania ludzi w pracy) ma zakończyć się pod koniec września.To nie jest problem tylko Wielkiej Brytanii, ale istnieją obawy dotyczące powrotu szerokich obostrzeń. Sytuacja polityczna premiera Borisa Johnsona jest chwiejna w następstwie rezygnacji sekretarza zdrowia Matta Hancocka i ataków na doradcę Dominica Cummingsa. Może to potencjalnie stać się niestabilnym czynnikiem dla funta – napisano w raporcie.

Kurs GBP/USD gotowy do pokonania górnych granic przedziału 1,36-1,40 – Westpac

Bank Anglii (BoE) stanął w obliczu mocnych danych, gdy Wielka Brytania ponownie się otwiera i Bank Anglii może nakreślić stopniowe zmniejszanie i podwyżki stóp w 2022 roku. Kurs GBP/USD powinien testować górne granice swojego ostatniego przedziału 1,36-1,40, zdaniem ekonomistów z Westpac.

Powrót brytyjskiego Parlamentu w tym tygodniu przyniósł szybki ruch w celu zwiększenia podatków, aby pokryć koszty lockdownów. Te wzrosty oznaczają, że Wielka Brytania będzie miała obecnie najwyższy poziom podatków w stosunku do dochodu narodowego od ponad 70 lat. Jednak Bank Anglii stwierdził, że podwyżka podatków nie jest zacieśnieniem fiskalnym z powodu znacznych wzrostów wydatków.

Kolejne komentarze prawie wszystkich członków RPP w tym tygodniu sugerują, że Wielka Brytania jest nastawiona nie tylko na zmniejszenie zakupów aktywów, ale także na podwyżki stóp procentowych w nadchodzącym roku. Pomimo przejściowych spadków, kurs GBP/USD nadal wydaje się testować górne granice swojego ostatniego zakresu 1,36-1,40 przed posiedzeniem BoE – podsumowano.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: biomed akcje rekomendacje | mbank akcje rekomendacje | us500 | neuca notowania | kurs orange | xtb giełda | pgnig wykres |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

invest

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here